Thursday, December 13, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.

Zmiana prawa jazdy na UK by anp

Aby zminić prawo jazdy na UK musisz odpowidzieć na poniższe pytania na stronie DVLA:
1. Czy jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii?
2. Jaki rodzaj prawa jazdy posiadasz?
3. Gdzie zdałeś test?


Current Articles | Categories | Search | Syndication

25 July 2008
NIN, czyli National Insurance Number
By uksimple @ 09:05 :: 4324 Views :: :: Praca
 

Unikatowy numer wydawany przez Department of Work and Pensions. Aby otrzymać NIN, musimy się umówić na spotkanie w Jobcentre Plus. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 0845 6000 643. Przez telefon należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, datę przyjazdu do UK oraz miejsce zatrudnienia. Na podstawie tych informacji urzędnik wyznacza nam termin spotkania w Jobcentre. Jeżeli obawiamy się, iż nasza znajomość języka angielskiego nie jest wystarczająca, możemy już podczas rozmowy telefonicznej poprosić, by na spotkaniu był obecny tłumacz. Co należy przygotować? Urzędnik na pewno poprosi o paszport lub dowód osobisty, a także o list pracodawcy potwierdzający fakt zatrudnienia. Ponadto warto ze sobą zabrać cokolwiek, co udowodni, że podawany przez nas adres zamieszkania, nie jest zmyślony. Mogą to być rachunki za gaz, prąd, telefon, Internet. Niekiedy wystarczy list z banku, z Inland Revenue, bądź kontrakt wynajmu domu / mieszkania. Całe spotkanie trwa ok. 20 min. Urzędnik wypełnia formularz, kopiuje nasze dokumenty, zadaje proste pytania, na które należy dokładnie odpowiedzieć. Na zakończenie otrzymujemy zaświadczenie o odbytym spotkaniu. W czasie 2 – 4 tygodni przyjdzie na nasz adres domowy list zawierający przyznany nam NIN, a po kolejnych 4 – 6 tygodniach otrzymujemy plastikową kartę z nadanym numerem. 

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement