Sunday, July 22, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.

Zmiana prawa jazdy na UK by anp

Aby zminić prawo jazdy na UK musisz odpowidzieć na poniższe pytania na stronie DVLA:
1. Czy jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii?
2. Jaki rodzaj prawa jazdy posiadasz?
3. Gdzie zdałeś test?

National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

25 July 2008
NIN, czyli National Insurance Number
By uksimple @ 09:05 :: 4120 Views :: :: Praca
 

Unikatowy numer wydawany przez Department of Work and Pensions. Aby otrzymać NIN, musimy się umówić na spotkanie w Jobcentre Plus. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 0845 6000 643. Przez telefon należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, datę przyjazdu do UK oraz miejsce zatrudnienia. Na podstawie tych informacji urzędnik wyznacza nam termin spotkania w Jobcentre. Jeżeli obawiamy się, iż nasza znajomość języka angielskiego nie jest wystarczająca, możemy już podczas rozmowy telefonicznej poprosić, by na spotkaniu był obecny tłumacz. Co należy przygotować? Urzędnik na pewno poprosi o paszport lub dowód osobisty, a także o list pracodawcy potwierdzający fakt zatrudnienia. Ponadto warto ze sobą zabrać cokolwiek, co udowodni, że podawany przez nas adres zamieszkania, nie jest zmyślony. Mogą to być rachunki za gaz, prąd, telefon, Internet. Niekiedy wystarczy list z banku, z Inland Revenue, bądź kontrakt wynajmu domu / mieszkania. Całe spotkanie trwa ok. 20 min. Urzędnik wypełnia formularz, kopiuje nasze dokumenty, zadaje proste pytania, na które należy dokładnie odpowiedzieć. Na zakończenie otrzymujemy zaświadczenie o odbytym spotkaniu. W czasie 2 – 4 tygodni przyjdzie na nasz adres domowy list zawierający przyznany nam NIN, a po kolejnych 4 – 6 tygodniach otrzymujemy plastikową kartę z nadanym numerem. 

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement