Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

25 July 2008
Jobcentre
By uksimple @ 01:43 :: 2329 Views :: :: Praca
 

    To odpowiednik polskiego urzędu pracy, jednak różni się od tej instytucji niemal wszystkim. Nie ma tu kolejek, konsultanci są mili i co najważniejsze – pomagają szybko i skutecznie znaleźć pracę.
    JobCentre to rządowa instytucja, której głównym celem jest wspieranie osób szukających pracy. Polacy mogą korzystać z jej usług zaraz po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i nie muszą się w tym celu rejestrować ani okazywać paszportu. Co więcej – warto się tam udać, bo brytyjski urząd pracy posiada oferty zatrudnienia niemal w każdej branży i działa bardzo skutecznie. Jak znaleźć najbliżej położony urząd pracy w UK? Wystarczy zajrzeć do książki telefonicznej albo wpisać swój kod pocztowy (mieszkania w Wielkiej Brytanii) do wyszukiwarki na stronie www.jobcentreplus.gov.uk . Można też samemu rozejrzeć się po okolicy: brytyjskie urzędy pracy znajdują się najczęściej w centrum miasta i są rozpoznawalne z daleka dzięki charakterystycznemu jasnozielonemu logo JobCentre Plus czy niebieskiemu JobCentre. Czym właściwie różnią się te dwie instytucje? Zakresem kompetencji. JobCentre Plus ma bogatszą ofertę niż JobCentre. Poszczególne oddziały JobCentre mogą zajmować się określonymi czynnościami, np. nadawaniem NIN (numeru ubezpieczenia społecznego), ale już nie zasiłkami. Natomiast JobCentre Plus oferuje wszystko: dostęp do ofert pracy, szerokie doradztwo, sprawy benefitów, przyznawanie NIN-ów, ewidencję osób ubezpieczonych itd. W każdym JobCentre, zauważysz ludzi skupionych wokół tzw. jobpointów – monitorów z systemem dotykowym. To niezwykle wygodne urządzenia. Dzięki nim masz dostęp do najbardziej aktualnych ofert pracy w danym rejonie, a interesujące ogłoszenie możesz od razu wydrukować. Te same oferty możesz również przeglądać na wcześniej wspomnianej stronie internetowej. Baza dostępnych stanowisk pracy jest ciągle aktualizowana i codziennie pojawiają się nowe oferty pracy z całej Wielkiej Brytanii. Po zaznaczeniu branży i miasta, w którym szukasz zatrudnienia, zobaczysz wszystkie dostępne oferty. Dzięki temu możesz sprawdzić np. jakie jest zapotrzebowanie na twoją profesję w całkiem innym zakątku Wyspy. Warto jednak wiedzieć, że w JobCentre nie znajdziesz ofert pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Architekci czy inżynierowie powinni szukać pracy raczej przez wyspecjalizowane agencje. Aby jak najszybciej skontaktować się z pracodawcą, JobCentre wyposażono w stanowiska telefoniczne, z których można dzwonić bezpłatnie. Są one stale monitorowane, a rozmowy z nich – rejestrowane. Nie można liczyć na to, że pracownik urzędu zadzwoni z informacją o wolnej posadzie. To w twoim interesie jest najczęstsze sprawdzanie ofert i po prostu „chodzenie za pracą”.
Każda oferta zawiera wymagania wobec kandydatów, czasu pracy, informację, czy praca będzie wymagać obecności w weekendy, a także wynagrodzenie. Znajdziesz tu też informację, w jaki sposób możesz aplikować. Część ofert zawiera bezpośredni telefon do pracodawcy, inne – adres, pod który należy wysłać CV i list motywacyjny lub kwestionariusz aplikacyjny, który dostaniesz od urzędnika wraz z opłaconą kopertą. Niektóre oferty wymagają kontaktu z Jobseeker Direct (tel. z Anglii 0845 6060 234). To specjalny serwis dostępny dla każdego, kto szuka pracy. Linie są otwarte codziennie od 8 do 18 i w soboty od 9 do 13. Płacisz jak za połączenie lokalne. Konsultant zapyta o imię, nazwisko, a także numer NIN (podasz, jeśli już go posiadasz). Po podaniu numeru referencyjnego danej oferty urzędnik poda szczegóły dotyczące danego stanowiska, a także powie, jak na nią aplikować. Jeśli konieczny jest formularz zgłoszeniowy – zostanie wysłany na domowy adres już następnego dnia.

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement