Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

25 July 2008
Jobcentre
By uksimple @ 01:43 :: 2807 Views :: :: Praca
 

    To odpowiednik polskiego urzędu pracy, jednak różni się od tej instytucji niemal wszystkim. Nie ma tu kolejek, konsultanci są mili i co najważniejsze – pomagają szybko i skutecznie znaleźć pracę.
    JobCentre to rządowa instytucja, której głównym celem jest wspieranie osób szukających pracy. Polacy mogą korzystać z jej usług zaraz po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i nie muszą się w tym celu rejestrować ani okazywać paszportu. Co więcej – warto się tam udać, bo brytyjski urząd pracy posiada oferty zatrudnienia niemal w każdej branży i działa bardzo skutecznie. Jak znaleźć najbliżej położony urząd pracy w UK? Wystarczy zajrzeć do książki telefonicznej albo wpisać swój kod pocztowy (mieszkania w Wielkiej Brytanii) do wyszukiwarki na stronie www.jobcentreplus.gov.uk . Można też samemu rozejrzeć się po okolicy: brytyjskie urzędy pracy znajdują się najczęściej w centrum miasta i są rozpoznawalne z daleka dzięki charakterystycznemu jasnozielonemu logo JobCentre Plus czy niebieskiemu JobCentre. Czym właściwie różnią się te dwie instytucje? Zakresem kompetencji. JobCentre Plus ma bogatszą ofertę niż JobCentre. Poszczególne oddziały JobCentre mogą zajmować się określonymi czynnościami, np. nadawaniem NIN (numeru ubezpieczenia społecznego), ale już nie zasiłkami. Natomiast JobCentre Plus oferuje wszystko: dostęp do ofert pracy, szerokie doradztwo, sprawy benefitów, przyznawanie NIN-ów, ewidencję osób ubezpieczonych itd. W każdym JobCentre, zauważysz ludzi skupionych wokół tzw. jobpointów – monitorów z systemem dotykowym. To niezwykle wygodne urządzenia. Dzięki nim masz dostęp do najbardziej aktualnych ofert pracy w danym rejonie, a interesujące ogłoszenie możesz od razu wydrukować. Te same oferty możesz również przeglądać na wcześniej wspomnianej stronie internetowej. Baza dostępnych stanowisk pracy jest ciągle aktualizowana i codziennie pojawiają się nowe oferty pracy z całej Wielkiej Brytanii. Po zaznaczeniu branży i miasta, w którym szukasz zatrudnienia, zobaczysz wszystkie dostępne oferty. Dzięki temu możesz sprawdzić np. jakie jest zapotrzebowanie na twoją profesję w całkiem innym zakątku Wyspy. Warto jednak wiedzieć, że w JobCentre nie znajdziesz ofert pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Architekci czy inżynierowie powinni szukać pracy raczej przez wyspecjalizowane agencje. Aby jak najszybciej skontaktować się z pracodawcą, JobCentre wyposażono w stanowiska telefoniczne, z których można dzwonić bezpłatnie. Są one stale monitorowane, a rozmowy z nich – rejestrowane. Nie można liczyć na to, że pracownik urzędu zadzwoni z informacją o wolnej posadzie. To w twoim interesie jest najczęstsze sprawdzanie ofert i po prostu „chodzenie za pracą”.
Każda oferta zawiera wymagania wobec kandydatów, czasu pracy, informację, czy praca będzie wymagać obecności w weekendy, a także wynagrodzenie. Znajdziesz tu też informację, w jaki sposób możesz aplikować. Część ofert zawiera bezpośredni telefon do pracodawcy, inne – adres, pod który należy wysłać CV i list motywacyjny lub kwestionariusz aplikacyjny, który dostaniesz od urzędnika wraz z opłaconą kopertą. Niektóre oferty wymagają kontaktu z Jobseeker Direct (tel. z Anglii 0845 6060 234). To specjalny serwis dostępny dla każdego, kto szuka pracy. Linie są otwarte codziennie od 8 do 18 i w soboty od 9 do 13. Płacisz jak za połączenie lokalne. Konsultant zapyta o imię, nazwisko, a także numer NIN (podasz, jeśli już go posiadasz). Po podaniu numeru referencyjnego danej oferty urzędnik poda szczegóły dotyczące danego stanowiska, a także powie, jak na nią aplikować. Jeśli konieczny jest formularz zgłoszeniowy – zostanie wysłany na domowy adres już następnego dnia.

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement