Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

21 February 2017
6 obalonych mitów na temat historii kredytowej!
By anp @ 19:57 :: 8270 Views :: :: Finanse
 

20.12.2016.

6 obalonych mitów na temat historii kredytowej!

Jeżeli kiedykolwiek wnioskowałeś o kredyt to na pewno wiązało się to z pewnymi obawami. Dlaczego? Ponieważ choć wielu z nas ma świadomość że ich historia kredytowa jest w porządku, to nadal wiele osób nie rozumie jak to naprawdę działa.

Żeby łatwo było to zrozumieć obalamy sześć głównych mitów na temat historii kredytowej.

Mit 1: Twój adres może być na "czarnej liście"

Nie istnieje coś takiego jak ''czarna lista'' u kredytodawcy więc ani Ty ani osoby mieszkające na tym adresie teraz lub w przyszłości nie znajdą się na "takiej
" liście. Nie ma znaczenia czy poprzedni lokator był bogaczem czy biedakiem ponieważ ocena kredytowa jest indywidualna i dotyczy jedynie osoby składającej wniosek o kredyt - chyba że jest się połączonym finansowo z tą osobą.

Mit 2: Jeśli twój partner lub współmałżonek, ma złą historię kredytową, to może to wpłynąć na Twoją historię.

Ocena kredytowa jest indywidualna dla ciebie i tylko oferuje informacje na temat historii kredytowej.

Jedynym przypadkiem gdy może ona również dotyczyć innej osoby to wtedy kiedy jesteście związani finansowo na przykład wspólnym kredytem hipotecznym lub karta kredytową. Kredytodawcy sporządzają także ich raport kredytowy ponieważ ich sytuacja finansowa może mieć wpływ na zdolność do spłaty.

Wspólne mieszkanie i bycie w związku małżeńskim lub partnerskim samo w sobie nie tworzy połączenia finansowego między wami.

Mit 3: Im mniej pożyczasz, tym lepsza będzie Twoja historia kredytowa.

Kredytodawca na podstawie tego ile pożyczyłeś w przeszłości i jak wyglądały spłaty kredytu ocenia czy nie jesteś w zbyt dużej grupie ryzyka do przyznania Ci kredytu.

Wiec jesli nigdy nic brałeś pożyczki lub była to bardzo mała kwota to decyzja kredytodawcy może być trudniejsza i może mieć wpływ na punktację Twojej historii.

Trzeba zawsze rozważyć odpowiednią kwotę zaciągnięcia kredytu żeby być w stanie ją spłacić na czas.

Karty kredytowe i przekroczenie limitu na bieżącym koncie bankowym mają również wpływ na raport kredytowy.

Mit 4: Nie można otrzymać karty kredytowej z niską oceną kredytową

Kredytodawcy mają zawsze najlepsze oferty dla tych z dobrą punktacją aczkolwiek to że Twoja jest zła nie znaczy że nie możesz otrzymać karty kredytowej.

Istnieje szereg kart kredytowych przeznaczonych specjalnie dla osób ze słabą punktacją.

Minusem jest to, że oferują zazwyczaj niski limit kredytowy na początek, a oprocentowanie wysokie.

Jeśli jednak będziesz spłacać kredyt na czas i rozsądnie korzystać z karty, limit kredytowy zostanie prawdopodobnie zwiększony a historia kredytowa powinna się poprawić.

Mit 5: Wszyscy kredytodawcy używają tego samego systemu punktacji

Każda agencja która nas sprawdza działa troszkę inaczej, będzie oceniać i klasyfikować informacje według własnych kryteriów i doświadczenia.

Tzn. dla przykładu Experian i Equifax mogą dać wynik 999 podczas gdy od Callcredit możesz uzyskać wynik do 5 punktów.

Nie wszyscy kredytodawcy używają tego samego systemu przy sprawdzaniu historii więc odrzucenie przez jednych nie oznacza koniecznie że inni to zrobią.

Mit 6: Musisz podpisać umowę z agencją, aby uzyskać zdolność kredytową

Zgodnie z prawem, agencje informacji kredytowej muszą zaoferować nam dokumentację raportu kredytowego, która może być wysłana do ciebie za jedyne
£ 2 z większości agencji a od Experian, Equifax i Callcredit trzeba zapłacić nie więcej niż £ 6.
Experian obecnie oferuje darmową usługę CreditMatcher która pozwala zobaczyć swój wynik bezpłatnie. ClearScore również oferują bezpłatny dostęp do raportu kredytowego.

Jeśli chcesz bardziej szczegółowy raport i otrzymywać powiadomienia e-mail gdy coś się zmienia. Zazwyczaj można zapisać się na 30-dniowy darmowy okres próbny, ale jeśli nie chcesz płacić za usługę gdy minie okres darmowy, musisz pamiętać, aby anulować tę usługę.

Usługa Experian CreditExpert na przykład pobiera £ 14.99 na miesiąc po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego.


Źródło: www.moneysupermarket.com

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement