Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

21 February 2017
Wzrost składek ubezpieczeniowych
By anp @ 19:57 :: 2905 Views :: :: Ubezpieczenie
 

16.12.2016.

Wzrost składek ubezpieczeniowych

W ostatnich trzech miesiącach odnotowano bardzo gwałtowny wzrost średnich cen ubezpieczeniowych aut.Koszty ubezpieczenia auta są już prawie o 100£ wieksze niż na początku roku-co dla kierowców jest jak kara.

Średnia wysokość polisy to £ 597 - porównywalnie do stawki ze stycznia 2016 która wynosiła średnio £ 500 na podstawie wyliczeń z listopada wykonanych przez 873,000 klientów na stronie MoneySuperMarket. W sierpniu przeciętna składka wynosiła £ 525, dochodząc do £ 549 we wrześniu, £ 572 w październiku i £ 597 w listopadzie - wzrost cztery procent w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Kolejny wzrost składek ubezpieczeniowych o 2% spowoduje kolejne podwyżki w składkach w kolejnym roku.

W 2016 roku składka na ubezpieczenie samochodowe wzrosła o 12%, dodatkowo rosnące koszty paliwa stają się dużym obciążeniem dla kierowców.

W dniu 1 czerwca 2017 roku będzie kolejny wzrost opodatkowania polis samochodowych z 10 % do 12%, a ceny paliw wzrosną w ciągu najbliższych tygodni. Najbliższa przyszłość wygląda ponuro dla brytyjskich kierowców.

Kevin Pratt, ekspert od spraw konsumenckich z MoneySuperMarket, powiedział: "ludzie nie będą się tak cieszyć zbliżającym Bożym Narodzeniem gdy przeczytają o 12% wzroście składek ubezpieczeniowych i powrotu cen paliwa do £ 1.20 za litr - to na pewno obciąży ich portfele''.

"Rząd zobowiązał się do wprowadzenia reform w celu walki z oszustwami za odszkodowania powypadkowe, ale wcześniej już słyszeliśmy tę historię i chcemy zobaczyć konkretne działania, które obniża inflację premii w trybie pilnym.''

''Kanclerz oświadczył w ostanich miesiącach nawet 20% wzrost Insurance Premium Tax od czerwca 2017 i do 12% na polisy na auta i domu.''

Dobra rada - najlepiej poszukać nowej polisy ubezpieczeniowej samemu na stronach internetowych zamiast automatycznie odnawiać polise z obecnym ubezpieczycielem. Można będzie zaoszczędzić nawet £ 280 w sklai roku.


Źródło: www.thisismoney.co.uk

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement