Sunday, July 22, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.

Zmiana prawa jazdy na UK by anp

Aby zminić prawo jazdy na UK musisz odpowidzieć na poniższe pytania na stronie DVLA:
1. Czy jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii?
2. Jaki rodzaj prawa jazdy posiadasz?
3. Gdzie zdałeś test?

National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

21 February 2017
Wzrost składek ubezpieczeniowych
By anp @ 19:57 :: 1928 Views :: :: Ubezpieczenie
 

16.12.2016.

Wzrost składek ubezpieczeniowych

W ostatnich trzech miesiącach odnotowano bardzo gwałtowny wzrost średnich cen ubezpieczeniowych aut.Koszty ubezpieczenia auta są już prawie o 100£ wieksze niż na początku roku-co dla kierowców jest jak kara.

Średnia wysokość polisy to £ 597 - porównywalnie do stawki ze stycznia 2016 która wynosiła średnio £ 500 na podstawie wyliczeń z listopada wykonanych przez 873,000 klientów na stronie MoneySuperMarket. W sierpniu przeciętna składka wynosiła £ 525, dochodząc do £ 549 we wrześniu, £ 572 w październiku i £ 597 w listopadzie - wzrost cztery procent w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Kolejny wzrost składek ubezpieczeniowych o 2% spowoduje kolejne podwyżki w składkach w kolejnym roku.

W 2016 roku składka na ubezpieczenie samochodowe wzrosła o 12%, dodatkowo rosnące koszty paliwa stają się dużym obciążeniem dla kierowców.

W dniu 1 czerwca 2017 roku będzie kolejny wzrost opodatkowania polis samochodowych z 10 % do 12%, a ceny paliw wzrosną w ciągu najbliższych tygodni. Najbliższa przyszłość wygląda ponuro dla brytyjskich kierowców.

Kevin Pratt, ekspert od spraw konsumenckich z MoneySuperMarket, powiedział: "ludzie nie będą się tak cieszyć zbliżającym Bożym Narodzeniem gdy przeczytają o 12% wzroście składek ubezpieczeniowych i powrotu cen paliwa do £ 1.20 za litr - to na pewno obciąży ich portfele''.

"Rząd zobowiązał się do wprowadzenia reform w celu walki z oszustwami za odszkodowania powypadkowe, ale wcześniej już słyszeliśmy tę historię i chcemy zobaczyć konkretne działania, które obniża inflację premii w trybie pilnym.''

''Kanclerz oświadczył w ostanich miesiącach nawet 20% wzrost Insurance Premium Tax od czerwca 2017 i do 12% na polisy na auta i domu.''

Dobra rada - najlepiej poszukać nowej polisy ubezpieczeniowej samemu na stronach internetowych zamiast automatycznie odnawiać polise z obecnym ubezpieczycielem. Można będzie zaoszczędzić nawet £ 280 w sklai roku.


Źródło: www.thisismoney.co.uk

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement