Wednesday, January 17, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

21 February 2017
Podwyżka w opłatach za ubezpieczenia już jesienią 2017
By anp @ 18:18 :: 1586 Views :: :: Ubezpieczenie
 

29.11.2016.

Decyzja ta uderzy mocno w młodych kierowców I tych mieszkających w Londynie.

Ubezpieczyciele wyrazili swoje niezadowolenie w związku z zapowiedzią rządu odnośnie wzrostu podatku od składek ubezpieczeniowych o 12% w stosunku do czerwca przyszłego roku.

Podatek który jest dodawany do 50 milionów ogólnych polis rocznie w tym samochodowych, mieszkaniowych i prywatnych ubezpieczeń medycznych został określony jako najbardziej rozwijającym się podstepnym podatkiem w Wielkiej Brytani.

Ogłaszając dodatkowy wzrost o 2%, kanclerz Philip Hammond powiedział że IPT (składki ubezpieczeniowe) w UK zostały jednymi z najniższych w Europie i że te pieniadze były potrzebne aby pokryć koszty planów infrastrukturalnych rządu.

Ale Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Brytyjskich (ABI) określili to jako zbyt mocne "uderzenie dla muru".

Od 1 czerwca 2017 roku, większość nabywców polis ubezpieczeniowych odczuje wzrost wyższych stawek o 12% dodatku do ich składki.

Odkąd IPT zostało wprowadzone w 1994 roku na poziomie 2.5% to w przeciągu kolejnych lat ulegał wzrostowi wraz z nowymi kanclerzami.

IPT w ciagu ostatnich 18 miesięcy został zwiększony trzykrotnie – najnowszy wzrost to 0.5% co podniosło stawkę do 10% w dniu 1 pażdziernika. Dla porównania – wskaznik ten wynosił 5% w 2010 roku.

Kierowcy odczują wzrost podatków już w czerwcu 2017 i będzie to około 10gbp więcej rocznie do średniej składki ubezpieczeniowej auta - poinformowała firma AA. Składki ubezpieczeniowe stale rosną nawet do 16% xczyli okolo 586gbp co wiąże się z wyzszymi kosztami roszczeń.

Amanda Blanc z grupy CEO - jednego z najwiekszych brytyjskich ubezpieczycieli AXA powiedziała że podwyzka stanowi nieuzasadniony atak na miliony ludzi którz po prostu chcą się chronić.

"Klasyczny przypadek gdy rzad reformuje formy odszkodowań,ale kosztem klientów" -powiedziała.

"Przystępność ubezpieczenia jest już zagrożona, kraj jest już w tej chwili w sytuacji gdzie poziom ubezpieczenia jest niewystarczający a stale rosnące opodatkowanie tylko pogorszy sytuacje."

AA mowi że kanclerz tylko udawał przyjaciela kierowców gdy zamroził płaty paliwowe w tym samym czasie jednak "okradając" kierowców przez wzrost podatku za ubezpieczenia (IPT).

Prezes AA - Edmung King przewiduje, że dodatkowa zwyżka spowoduje że wzrośnie ilość aut nieubezpieczonych do 1 milionaw UK.

"W ciągu 18 miesięcy podatek ubezpieczeniowy podwoi się - żaden inny podatek nie wzrósł nogdy aż tyle." - oznajmił.

IPT został wprowadzony w 1994 roku w celu podniesienia przychodów z sektora ubezpieczeniowego, który następnie został postrzegany jako za niski. Wszytskie inne ubezpieczenia - na życie, zdrowotne i inne długoterminowe sa zwolnione z podatku.

Ubezpieczenia podróżne i holowanie - podatek wynosi 20% i nie ulegnie zmianie.

Przeciwnicy podatków twierdzą że jest to działanie regresywne poniewaz dotyczy indywidualnych polis - ludzie którzy płacą wysokie stawki ubezpieczeniowe płacą nieproporcjonalnie stawke podatku.

Młodzi kierowcy i mieszkańcy łondynu to osoby które płacą najwyzsze składki i to oni odczują największy ciężar - oznajmiło AA.


Źródło: www.theguardian.com

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement