Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

21 February 2017
Podwyżka w opłatach za ubezpieczenia już jesienią 2017
By anp @ 18:18 :: 3545 Views :: :: Ubezpieczenie
 

29.11.2016.

Decyzja ta uderzy mocno w młodych kierowców I tych mieszkających w Londynie.

Ubezpieczyciele wyrazili swoje niezadowolenie w związku z zapowiedzią rządu odnośnie wzrostu podatku od składek ubezpieczeniowych o 12% w stosunku do czerwca przyszłego roku.

Podatek który jest dodawany do 50 milionów ogólnych polis rocznie w tym samochodowych, mieszkaniowych i prywatnych ubezpieczeń medycznych został określony jako najbardziej rozwijającym się podstepnym podatkiem w Wielkiej Brytani.

Ogłaszając dodatkowy wzrost o 2%, kanclerz Philip Hammond powiedział że IPT (składki ubezpieczeniowe) w UK zostały jednymi z najniższych w Europie i że te pieniadze były potrzebne aby pokryć koszty planów infrastrukturalnych rządu.

Ale Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Brytyjskich (ABI) określili to jako zbyt mocne "uderzenie dla muru".

Od 1 czerwca 2017 roku, większość nabywców polis ubezpieczeniowych odczuje wzrost wyższych stawek o 12% dodatku do ich składki.

Odkąd IPT zostało wprowadzone w 1994 roku na poziomie 2.5% to w przeciągu kolejnych lat ulegał wzrostowi wraz z nowymi kanclerzami.

IPT w ciagu ostatnich 18 miesięcy został zwiększony trzykrotnie – najnowszy wzrost to 0.5% co podniosło stawkę do 10% w dniu 1 pażdziernika. Dla porównania – wskaznik ten wynosił 5% w 2010 roku.

Kierowcy odczują wzrost podatków już w czerwcu 2017 i będzie to około 10gbp więcej rocznie do średniej składki ubezpieczeniowej auta - poinformowała firma AA. Składki ubezpieczeniowe stale rosną nawet do 16% xczyli okolo 586gbp co wiąże się z wyzszymi kosztami roszczeń.

Amanda Blanc z grupy CEO - jednego z najwiekszych brytyjskich ubezpieczycieli AXA powiedziała że podwyzka stanowi nieuzasadniony atak na miliony ludzi którz po prostu chcą się chronić.

"Klasyczny przypadek gdy rzad reformuje formy odszkodowań,ale kosztem klientów" -powiedziała.

"Przystępność ubezpieczenia jest już zagrożona, kraj jest już w tej chwili w sytuacji gdzie poziom ubezpieczenia jest niewystarczający a stale rosnące opodatkowanie tylko pogorszy sytuacje."

AA mowi że kanclerz tylko udawał przyjaciela kierowców gdy zamroził płaty paliwowe w tym samym czasie jednak "okradając" kierowców przez wzrost podatku za ubezpieczenia (IPT).

Prezes AA - Edmung King przewiduje, że dodatkowa zwyżka spowoduje że wzrośnie ilość aut nieubezpieczonych do 1 milionaw UK.

"W ciągu 18 miesięcy podatek ubezpieczeniowy podwoi się - żaden inny podatek nie wzrósł nogdy aż tyle." - oznajmił.

IPT został wprowadzony w 1994 roku w celu podniesienia przychodów z sektora ubezpieczeniowego, który następnie został postrzegany jako za niski. Wszytskie inne ubezpieczenia - na życie, zdrowotne i inne długoterminowe sa zwolnione z podatku.

Ubezpieczenia podróżne i holowanie - podatek wynosi 20% i nie ulegnie zmianie.

Przeciwnicy podatków twierdzą że jest to działanie regresywne poniewaz dotyczy indywidualnych polis - ludzie którzy płacą wysokie stawki ubezpieczeniowe płacą nieproporcjonalnie stawke podatku.

Młodzi kierowcy i mieszkańcy łondynu to osoby które płacą najwyzsze składki i to oni odczują największy ciężar - oznajmiło AA.


Źródło: www.theguardian.com

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement