Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

18 February 2017
Prawda o kategorii D ubezpieczenia
By anp @ 09:59 :: 2420 Views :: :: Ubezpieczenie
 

28.04.2016.

Tysiąc samochodów, które zostały odpisane od firm ubezpieczeniowych, trafiają z powrotem na rynek wtórny, a to całkowicie legalnie. Mogą oszczędzić kupującym setki jeśli nie tysiące funtów, ale mogą być źródłem kłopotów.

Oficjalny opis kategorii D samochodu to taki, który poniósł szkody wypadkowe. Koszt naprawy pojazdu przewyższa jego rynkową wartość, co jest rzecz jasną nieopłacalne dla ubezpieczyciela.

Ale dlaczego ubezpieczyciel odpisuję auto, które nadaję się doskonale do naprawy? Paradoksalnie według ekspertów branży motoryzacyjnej, firma ubezpieczeniowa może zmniejszyć swoje straty w ten sposób.

Wyobraźmy sobie, że samochód o wartości £5,000 jest lekko uszkodzony podczas niewielkiego wypadku. Ubezpieczyciel musi zapłacić, za holowanie tego pojazdu do zatwierdzonego garażu. W kolejności trzeba wysyłać inżyniera do skontrolowania uszkodzeń i muszą pokryć koszty właściciela za wynajem samochodu. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztami za poniesione uszczerbki na zdrowiu.

Jeśli poduszki powietrzne wystrzeliły, zastępstwo ich może kosztować ubezpieczalnie dodatkowe £2,000, do naprawy jeśli dorzucimy napinacz pasów bezpieczeństwa i czujniki parkowania zwiększy to jeszcze bardziej kosztorys.

Wydaję się że najbardziej sensowną opcją było by spisać auto na straty i uzyskać 65 % wartości auta od firm złomujących. Gdyby takie firmy nie istniały, składki za ubezpieczenie były by wyższe.

Dobrze naprawione auta z kat.D mogą być atrakcyjne dla kupujących. Pobieżna analiza strony eBay ujawniła, ponad 300 dostępnych ofert, niższych o 25% cenowo wartości rynkowej aut.

Istnieje obawa, że wielu kupujących nie może zrozumieć, co oznacza kategoria D, a więc nie są przekonani o zakupie.

Przed uruchomieniem jakiegokolwiek pojazdu na sprzedaż, sprzedający powinien podjąć wszelkie uzasadnione kroki, aby sprawdzić jego historię.

Ale nawet jeśli to zostało zrobione, kupujący mogą wciąż borykać się z problemami. Niektóre firmy ubezpieczeniowe, odmawiają ubezpieczenia auta z kat.D. Jeśli kupujący podejmie ryzyko i nie deklaruję, że samochód był kiedyś odpisany, firma ubezpieczeniowa będzie miała prawo odmówić wypłaty, w razie roszczenia.

W ostatnim czasie nastąpił niewielki wzrost liczby pojazdów z kategorią D, pojawiając się na rynku od 2002 roku, a średni wiek tych pojazdów wynosi od ośmiu do dziewięciu lat. Wszystkie auta z kat D, są zapisywane w Motor Insurance Anti-Fraud and Theft Register (MIAFTR), informacja ta jest łatwo dostępna i udostępniona dla takich firm jak choćby HPI, więc nie ma powodu żeby sprzedający lub kupujący nie miał dostępu do informacji.


Źródło: www.telegraph.co.uk

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement