Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

18 February 2017
Prawda o kategorii D ubezpieczenia
By anp @ 09:59 :: 766 Views :: :: Ubezpieczenie
 

28.04.2016.

Tysiąc samochodów, które zostały odpisane od firm ubezpieczeniowych, trafiają z powrotem na rynek wtórny, a to całkowicie legalnie. Mogą oszczędzić kupującym setki jeśli nie tysiące funtów, ale mogą być źródłem kłopotów.

Oficjalny opis kategorii D samochodu to taki, który poniósł szkody wypadkowe. Koszt naprawy pojazdu przewyższa jego rynkową wartość, co jest rzecz jasną nieopłacalne dla ubezpieczyciela.

Ale dlaczego ubezpieczyciel odpisuję auto, które nadaję się doskonale do naprawy? Paradoksalnie według ekspertów branży motoryzacyjnej, firma ubezpieczeniowa może zmniejszyć swoje straty w ten sposób.

Wyobraźmy sobie, że samochód o wartości £5,000 jest lekko uszkodzony podczas niewielkiego wypadku. Ubezpieczyciel musi zapłacić, za holowanie tego pojazdu do zatwierdzonego garażu. W kolejności trzeba wysyłać inżyniera do skontrolowania uszkodzeń i muszą pokryć koszty właściciela za wynajem samochodu. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztami za poniesione uszczerbki na zdrowiu.

Jeśli poduszki powietrzne wystrzeliły, zastępstwo ich może kosztować ubezpieczalnie dodatkowe £2,000, do naprawy jeśli dorzucimy napinacz pasów bezpieczeństwa i czujniki parkowania zwiększy to jeszcze bardziej kosztorys.

Wydaję się że najbardziej sensowną opcją było by spisać auto na straty i uzyskać 65 % wartości auta od firm złomujących. Gdyby takie firmy nie istniały, składki za ubezpieczenie były by wyższe.

Dobrze naprawione auta z kat.D mogą być atrakcyjne dla kupujących. Pobieżna analiza strony eBay ujawniła, ponad 300 dostępnych ofert, niższych o 25% cenowo wartości rynkowej aut.

Istnieje obawa, że wielu kupujących nie może zrozumieć, co oznacza kategoria D, a więc nie są przekonani o zakupie.

Przed uruchomieniem jakiegokolwiek pojazdu na sprzedaż, sprzedający powinien podjąć wszelkie uzasadnione kroki, aby sprawdzić jego historię.

Ale nawet jeśli to zostało zrobione, kupujący mogą wciąż borykać się z problemami. Niektóre firmy ubezpieczeniowe, odmawiają ubezpieczenia auta z kat.D. Jeśli kupujący podejmie ryzyko i nie deklaruję, że samochód był kiedyś odpisany, firma ubezpieczeniowa będzie miała prawo odmówić wypłaty, w razie roszczenia.

W ostatnim czasie nastąpił niewielki wzrost liczby pojazdów z kategorią D, pojawiając się na rynku od 2002 roku, a średni wiek tych pojazdów wynosi od ośmiu do dziewięciu lat. Wszystkie auta z kat D, są zapisywane w Motor Insurance Anti-Fraud and Theft Register (MIAFTR), informacja ta jest łatwo dostępna i udostępniona dla takich firm jak choćby HPI, więc nie ma powodu żeby sprzedający lub kupujący nie miał dostępu do informacji.


Źródło: www.telegraph.co.uk

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement