Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

18 February 2017
Czym jest Uniwersalny Kredyt (Universal Credit)?
By anp @ 08:56 :: 2682 Views :: :: Finanse
 

26.04.2016.

Uniwersalny kredyt to nowy rodzaj świadczenia zaprojektowany, aby wspierać ludzi, którzy mają niskie dochody lub są bez pracy. Zastąpi on sześć dotychczasowych świadczeń i jest obecnie wdrażany w całej Wielkiej Brytanii. Nowy system oparty jest na jednej miesięcznej płatności, wpłacanej bezpośrednio na konto bankowe. Obecnie Universal Credit dotyczy wyłącznie nowych bezrobotnych w niektórych regionach kraju.

Czym jest Uniwersalny Kredyt?

Uniwersalny kredyt jest jednorazową wpłatą miesięczna dla osób zatrudnionych i bezrobotnych, łączy on ze sobą ze sobą pewne świadczenia i ulgi podatkowe, które możesz otrzymać.

Uniwersalny Kredyt zastąpi:

 • Income-based Jobseeker’s Allowance
 • Income-related Employment and Support Allowance
 • Income Support
 • Child Tax Credit
 • Working Tax Credit
 • Housing Benefit


Co trzeba wiedzieć o Uniwersalnym Kredycie

Uniwersalne płatności kredytowe

Czy wiedziałeś?

Być może trzeba będzie poczekać kilka tygodni przed pierwszą płatnością.
Uniwersalny Kredyt wypłacany jest w następujący sposób:

 • Będzie on wypłacany co miesiąc na wybrany rachunek bankowy.
 • Jeżeli otrzymasz świadczenie dopłaty do wynajmu, zostanie to uwzględnione w miesięcznych płatnościach i będzie wpłacane dla włascicielalandlorda
 • Jeśli mieszkasz ze swoim partnerem i oboje kwalifikujecie się do swiadczeń, otrzymacie jedną płatność miesieczną
 • Po złożeniu wniosku może upłynąć kilka tygodniu zanim otrzymasz pieniądze


Uniwersalny Kredyt i czas oczekiwania

Jeśli składasz nowy wniosek o Universal Credit to nie będzie on wypłacany w ciągu pierwszych siedmiu dni. Te dni to tak zwane dni oczekiwania. Jesli myslisz że kwalifikujesz się do świadczenia to złóż wniosek ju z dziś żeby nie opóźniać wypłaty pieniędzy.

Okres oczekiwania siedmiu dni "nie ma zastosowania, w pewnych okolicznościach, na przykład, jeśli jesteś śmiertelnie chory lub w złym stanie zdrowotnym,miałeś wczesniej przyznany Uniwersalny Kredyt,lub przenosisz swoje poprzednie świadczenia na poczet nowego łączonego uniwersalnego.

Jeśli martwisz się jak do tego czasu dasz rade bez pieniędzy zanim zostaną ci przyznane,przeczytaj nasz przewodnik

Wsparcie podczas oczekiwania na wypłatę świadczenia.

Osoba pracująca aplikująca o Uniwerslany Kredyt

Nie ma ograniczeń co do ilości przepracowanych godzin w tygodniu, jeśli starasz się o Universalny Kredyt.W miarę jak będziesz zarabiać wiecej płatności będą zmniejszane stopniowo, więc nie stracisz wszystkich świadczeń na raz.

 • Oblicz szacunkowy koszt świadczenia dla siebie korzystajac z kalkulatora na poniższej stronie

Policy in Practice website.

 • Lub kalkulatora na stronie GOV.UK website by wyliczyć koszt innych świadczeń również Uniwersalnego Kredytu.
 • Co się stanie z Uniwersalnym Kredytem po rozpoczęciu pracy lub zwiększonej ilości godzin? Obejrzyj film poniżej z Departamentu Pracy i Emerytur (DWP), aby dowiedzieć się.


Co jeszcze nowego na temat Uniwersalnego Kredytu?

Jak i na kogo wpłynie Uniwersalny Kredyt?

Jest on wprowadzany etapami. Większość osób nie będzie miała problemu z rozpoczęciem świadczenia. W tej chwili te nowe świadczenie dotyczy głównie nowych bezrobotnych w poszczególnych regionach kraju.

Jeśli masz już jakieś świadczenia i zostały one wycofane to starasz się o nowe tak jak do tej pory. Jeśli zajdzie potrzeba to zostaniesz poinformowany jesli będzie trzeba zrobić coś inaczej.

Jesli cokolwiek ulegnie zmianie w twojej sytuacji życiowej to możesz zostać poproszony o złożenie wniosku o Uniwersalny Kredyt


Jeśli zostałeś dopiero co bezrobotnym

Jeśli niedawno straciłes pracę i mieszkasz w określonym rejonie kraju, możesz zostać poproszony o złożenie wniosku o Universal Credit niż starać się o zasiłek dla bezrobotnych Jobseeker’s Allowance.

Uniwersalny kredyt jest już dostępny dla osób samotnych, par i rodzin w niektórych obszarach i jest wdrażany do pojedynczych osób poszukujących pracy w całym kraju.

Wejdź na strone GOV.UK Universal Credit website Więcej szczegółów i lista obszarów urzędów pracy, gdzie Uniwersalny Kredyt jest dostępny.

Dowiedz się, kiedy Uniwersalny Kredyt będzie wdrażany w twojej okolicy za pomocą interaktywnej mapy na entitledto website.

Jak przygotować się do Uniwersalnego Kredytu

Nawet jeśli nie możesz jeszcze aplikować o te swiadczenie, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić teraz, aby upewnić się, że jesteś przygotowany żeby dostać Universal Credit.


Aplikowanie o Uniwersalny Kredyt

Jak aplikować o Uniwersalny Kredyt

Czy wiedziałeś?

Jeśli potrzebujesz dostępu do online to lokalny Urząd Pracy lub Urząd Miasta mogą zapewnić wsparcie. Dowiedz się, gdzie można uzyskać wsparcie na UK Online.

Jeśli jesteś uprawniony do otrzymania Universal Credit, to wymagane jest złożenie wniosku online na Apply for Universal Credit website.

Znajdziesz wszystkie informacji i liste wymaganych rzeczy na stronie Making a Universal Credit claim.

Jeśli ty i twój partner składacie wspólny wniosek, tylko jeden z was będzie musiał wypełnić formularz wniosku on-line, ale ta osoba będzie musiała wprowadzić dane dla was obojga.
Wiecej szczegułów znajdziesz na stronie GOV.UK Your claim journey website.

Infolinia pomocy do Uniwersalnego Kredytu

Poprosić o oddzwonienie

Pamiętaj, aby poprosić osobę na infolinii aby oddzwonła, żeby nie płacić za połączenie.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy złożeniu wniosku, skontaktuj się z infolinią Uniwersalnego Kredytu na Tel 0345 600 0723 lub text phone 0345 600 0743 pomiędzy 08:00-18:00, od poniedziałku do wtorku (zamkniete w świeta państwowe).

Rozmowy są bezpłatne, jeśli masz darmowe minuty lubumowę na telefon która obejmuje koszta tych połączeń. Jesli nie to można poprosić o oddzwonienie, koszt połączenia to do 40p za minutę, jeśli dzwonisz z telefonu komórkowego. Czas połaczenia to około 40 minut.


Źródło: https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/universal-credit-an-introduction

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement