Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

09 February 2017
Jak zabezpieczyć swoją przyszłość na wypadek, jeśli coś pójdzie nie zgodnie z planem
By anp @ 10:55 :: 422 Views :: :: Finanse
 

14.04.2016.

Jedna na sześć rodzin pracujących, otrzyma niewielką lub żadną pomoc ze strony państwa, jeśli główny żywiciel stał się niezdolny do pracy. Znajdź właściwe zabezpieczenie finansowe dla siebie.

Musisz zastanowić się co jest bardziej istotne dla Ciebie, na przykład:

Twoja rodzina, Twój styl życia i dom (czynsz lub kredyt hipoteczny) i upewnij się, że jesteś w sposób właściwy chroniony. Aby stwierdzić, czy musisz posiadać zabezpieczenie i jakie konkretnie, potrzebujesz przyjrzeć się swojej sytuacji, tzn.

Jakie oszczędności posiadasz? Czy masz kredyt hipoteczny lub jakiekolwiek długi lub stałe opłaty? Czy posiadasz jakieś polisy ubezpieczeniowe, jeśli tak to co konkretnie obejmują.

Każda osoba jest inna i rodzaj zabezpieczenia zależy od indywidualnych czynników takich jak: wiek, stan cywilny, zdrowie, czy jesteś osobą palącą. To tylko kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę.

Poniżej pomożemy ci zdecydować, jak znaleźć najlepsze zabezpieczenie

Oszczędności jako źródło zabezpieczenia.

Warto pomyśleć o nich na wypadek większych zakupów lub na wypadek niefortunnych zdarzeń, np. utrata pracy lub niezdolność do pracy.

Ogólna zasada polega na tym, żeby mieć wystarczająco dużo środków na wydatki przez najbliższe trzy miesiące. Nie zawsze jest łatwo oszczędzić, mając na uwadze jakieś zdarzenia, sam proces oszczędzenia wymaga czasu. Ale w taki sposób masz dostęp do funduszu awaryjnego, na wypadek jeśli coś pójdzie nie tak. Jest to opcja do rozważenia.

Spłać swoje długi i nie pozwól im narastać.

Wiele osób jest zadłużonych. Spłacają długi np. zaciągnięte kredyt pod hipoteką lub takie jak karty kredytowe lub pożyczki bankowe. Jeśli coś wydarzy się Tobie lub Twoim dochodom nadal będzie trzeba spłacać zadłużenie. Gospodarstwo domowe, które traci główne źródło utrzymania, często ma problem z płatnościami, często są nie wypłacalne, a co za tym idzie, zadłużenie wzrasta.

Polisa ubezpieczeniowa jako dodatkowa ochrona.

Polisa life insurance (ubezpieczenie na życie) może być potrzebna w zależności od zaistniałej sytuacji. Posiadając polisę na życie firma ubezpieczeniowa wypłaca odpowiednią sumę jednorazowo lub regularnie w zależności od zaistniałej sytuacji, np. w razie nagłej śmierci. Jeśli masz partnera lub dzieci, ubezpieczenie na życie może zapewnić, że sobie poradzą finansowo w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Income protection - (Polisa ochrona dochodów) - Polisa zabezpiecza na wypadek jeśli nie jesteśmy w stanie pracować w przypadkach choroby lub wypadku. Polisa ta jest odpowiednia dla osób, które pracują jako samozatrudnione i nie są zobligowane do otrzymywania zasiłku chorobowego.

Short Term income protection - Ubezpieczenie przychodów krótkoterminowych. Można rozważyć też wykupienie takiej polisy. Ten rodzaj ubezpieczenia wypłaca miesięczną sumę, przez określony czas, w sytuacjach utraty stałego źródła dochodu lub na skutek choroby, urazu lub zwolnienia.

Critical Illness cover - Zabezpieczenie na wypadek od chorób krytycznych w sytuacji jeśli nie jesteśmy w stanie pracować. Wypłaca nam sumę jednorazową na wypadek jeśli zachorujemy na choroby wyszczególnione w specyfikacji danej firmy.

Jaki jest szacunkowy koszt polisy na wypadek zabezpieczeń finansowych?

Zależy od warunków życia, zarobków, statusu materialnego. Jest wiele różnych polis na życie dla różnych osób w zależności od ich poszczególnych potrzeb. Dla przykładu osoba w wieku 20 lat bez rodziny i kredytu będzie miała inne potrzeby niż osoba w wieku 30 lat, która jest właścicielem domu, posiada rodzinę i większe dochody.

Na cenę takiej polisy ogromny wpływ ma nie tylko wiek, zarobki i stan cywilny, ale również takie czynniki jak np.:
- Czy jesteś palaczem;
- Jaki jest aktualny stan zdrowia (masa ciała, rodzinny wywiad lekarski);
- Praca (niektóre zawody wiążą się z większym ryzykiem niż inne, co ma związek na wysokość składki);
- Styl życia (np. czy uprawiasz sporty ekstremalne).

Wysokość zabezpieczenia będzie uzależniona od:
- Wysokości kosztów na utrzymanie domu.
- Długów,
- Wysokość hipoteki,
- Dzienny wykaz wydatków.

Jaki rodzaj zabezpieczenia jest dla mnie odpowiedni

Istnieje szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku i każdy zapewnia inną ochronę. Niektóre polisy na życie wypłacają kwotę jeśli dojedzie do śmierci, inne jeśli zachorujemy na określoną chorobę. Dodatkowo potrzebujemy polisy na wypadek utraty lub zwolnienia z pracy.

Istotnym krokiem jest ustawienie sobie celu. Co najbardziej musimy chronić. Czy przyszłość dzieci, nasze zarobki lub spłatę hipoteki.


Źródło:
https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/securing-your-financial-future

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement