Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

09 February 2017
Jak zabezpieczyć swoją przyszłość na wypadek, jeśli coś pójdzie nie zgodnie z planem
By anp @ 10:55 :: 991 Views :: :: Finanse
 

14.04.2016.

Jedna na sześć rodzin pracujących, otrzyma niewielką lub żadną pomoc ze strony państwa, jeśli główny żywiciel stał się niezdolny do pracy. Znajdź właściwe zabezpieczenie finansowe dla siebie.

Musisz zastanowić się co jest bardziej istotne dla Ciebie, na przykład:

Twoja rodzina, Twój styl życia i dom (czynsz lub kredyt hipoteczny) i upewnij się, że jesteś w sposób właściwy chroniony. Aby stwierdzić, czy musisz posiadać zabezpieczenie i jakie konkretnie, potrzebujesz przyjrzeć się swojej sytuacji, tzn.

Jakie oszczędności posiadasz? Czy masz kredyt hipoteczny lub jakiekolwiek długi lub stałe opłaty? Czy posiadasz jakieś polisy ubezpieczeniowe, jeśli tak to co konkretnie obejmują.

Każda osoba jest inna i rodzaj zabezpieczenia zależy od indywidualnych czynników takich jak: wiek, stan cywilny, zdrowie, czy jesteś osobą palącą. To tylko kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę.

Poniżej pomożemy ci zdecydować, jak znaleźć najlepsze zabezpieczenie

Oszczędności jako źródło zabezpieczenia.

Warto pomyśleć o nich na wypadek większych zakupów lub na wypadek niefortunnych zdarzeń, np. utrata pracy lub niezdolność do pracy.

Ogólna zasada polega na tym, żeby mieć wystarczająco dużo środków na wydatki przez najbliższe trzy miesiące. Nie zawsze jest łatwo oszczędzić, mając na uwadze jakieś zdarzenia, sam proces oszczędzenia wymaga czasu. Ale w taki sposób masz dostęp do funduszu awaryjnego, na wypadek jeśli coś pójdzie nie tak. Jest to opcja do rozważenia.

Spłać swoje długi i nie pozwól im narastać.

Wiele osób jest zadłużonych. Spłacają długi np. zaciągnięte kredyt pod hipoteką lub takie jak karty kredytowe lub pożyczki bankowe. Jeśli coś wydarzy się Tobie lub Twoim dochodom nadal będzie trzeba spłacać zadłużenie. Gospodarstwo domowe, które traci główne źródło utrzymania, często ma problem z płatnościami, często są nie wypłacalne, a co za tym idzie, zadłużenie wzrasta.

Polisa ubezpieczeniowa jako dodatkowa ochrona.

Polisa life insurance (ubezpieczenie na życie) może być potrzebna w zależności od zaistniałej sytuacji. Posiadając polisę na życie firma ubezpieczeniowa wypłaca odpowiednią sumę jednorazowo lub regularnie w zależności od zaistniałej sytuacji, np. w razie nagłej śmierci. Jeśli masz partnera lub dzieci, ubezpieczenie na życie może zapewnić, że sobie poradzą finansowo w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Income protection - (Polisa ochrona dochodów) - Polisa zabezpiecza na wypadek jeśli nie jesteśmy w stanie pracować w przypadkach choroby lub wypadku. Polisa ta jest odpowiednia dla osób, które pracują jako samozatrudnione i nie są zobligowane do otrzymywania zasiłku chorobowego.

Short Term income protection - Ubezpieczenie przychodów krótkoterminowych. Można rozważyć też wykupienie takiej polisy. Ten rodzaj ubezpieczenia wypłaca miesięczną sumę, przez określony czas, w sytuacjach utraty stałego źródła dochodu lub na skutek choroby, urazu lub zwolnienia.

Critical Illness cover - Zabezpieczenie na wypadek od chorób krytycznych w sytuacji jeśli nie jesteśmy w stanie pracować. Wypłaca nam sumę jednorazową na wypadek jeśli zachorujemy na choroby wyszczególnione w specyfikacji danej firmy.

Jaki jest szacunkowy koszt polisy na wypadek zabezpieczeń finansowych?

Zależy od warunków życia, zarobków, statusu materialnego. Jest wiele różnych polis na życie dla różnych osób w zależności od ich poszczególnych potrzeb. Dla przykładu osoba w wieku 20 lat bez rodziny i kredytu będzie miała inne potrzeby niż osoba w wieku 30 lat, która jest właścicielem domu, posiada rodzinę i większe dochody.

Na cenę takiej polisy ogromny wpływ ma nie tylko wiek, zarobki i stan cywilny, ale również takie czynniki jak np.:
- Czy jesteś palaczem;
- Jaki jest aktualny stan zdrowia (masa ciała, rodzinny wywiad lekarski);
- Praca (niektóre zawody wiążą się z większym ryzykiem niż inne, co ma związek na wysokość składki);
- Styl życia (np. czy uprawiasz sporty ekstremalne).

Wysokość zabezpieczenia będzie uzależniona od:
- Wysokości kosztów na utrzymanie domu.
- Długów,
- Wysokość hipoteki,
- Dzienny wykaz wydatków.

Jaki rodzaj zabezpieczenia jest dla mnie odpowiedni

Istnieje szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku i każdy zapewnia inną ochronę. Niektóre polisy na życie wypłacają kwotę jeśli dojedzie do śmierci, inne jeśli zachorujemy na określoną chorobę. Dodatkowo potrzebujemy polisy na wypadek utraty lub zwolnienia z pracy.

Istotnym krokiem jest ustawienie sobie celu. Co najbardziej musimy chronić. Czy przyszłość dzieci, nasze zarobki lub spłatę hipoteki.


Źródło:
https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/securing-your-financial-future

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement