Saturday, March 24, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

09 February 2017
Zmiany w opłatach Class 2 NIC dla samozatrudnionych
By anp @ 10:55 :: 441 Views :: :: Finanse, Praca
 

13.04.2016.

Jeśli jesteś na samozatrudnieniu - Self Employment i zauważyłeś że od jakiegoś czasu nie płacisz Class 2 NIC - National Insurance Contribution to wiedz że od kwietnia 2015 zostały wprowadzone zmiany w systemie płatności i każdy kto do tej pory dokonywał opłaty za pośrednictwem direct debit w banku lub opłaty półrocznej z rachunku nie będzie miał już takiej możliwości.

Teraz każdy będzie uiszczał opłatę Class 2 NIC raz w roku w momencie rozliczenia rocznego tak jak to miało juz miejsce w zmianie z Class 4 NIC (naliczane automatycznie w momencie rozliczenia podatkowego rocznego).

Za rok podatkowy 2014-2015 nie bedzie więc wliczonej opłaty Class 2 NIC dopiero za rok 2015-2016 zostanie ona automatycznie naliczona - termin zapłaty do stycznia 2017.

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement