Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

09 February 2017
Jak tanie ubezpieczenie może okazać się kosztownym wydatkiem
By anp @ 10:50 :: 348 Views :: :: Ubezpieczenie
 

12.04.2016.

Wiele osób kupuje polise ubezpieczeniową auta za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Może się wtedy okazać że zakupiona polisa jest jednak nieadekwatna do naszych potrzeb. Mianowicie wiele osób korzysta z pojazdu jako transportu do miejsca pracy lub używa do biznesu i tu się może okazać że ta zakupiona przez nas nie pokrywa takiej opcji i jest tylko jako do jazdy na ''dla przyjemności'' - SDP - social, domestic and pleasure purposes.

W momencie gdy policja zatrzyma kierowce i się okaże że ubezpieczenie jest nieodpowiednie można otrzymać do 6 punktów karnych i do £5,000 kary lub/i w razie kolizji drogowej lub innego roszczenia od ubezpieczalni uzyskania odmowy wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela .

Wiele osób błędnie uważa że każda polisa pokrywa jazdę innymi autami-zawsze trzeba sprawdzić w swojej firmie czy faktycznie nasza polisa ma taką opcje-jest to zapisane na certyfikacie.

W 2015 zostało zatrzymanych przez policje ponad 118 tysięcy aut w UK z czego 60% w wyniku nie poinformowania ubezpieczyciela o zmianie pracodawcy/zawodu/adresu itd. Większość ludzi nie robi tego poniewaz chcą zaoszczędzić koszta związane z ta zmianą która waha sie w granicach od £22 do £50.

Do nas jako własciecieli polisy należy obowiazek informowania o każdej rzeczy która się zmienia i jest związana z polisa .

Jeśli na przykład otrzymamy punkty karne np.za przekroczenie predkości/rozmowe przez telefon itp.to musimy niezwłocznie poinformować naszą firme o tym fakcie inaczej firma może odmówić jakiejkolwiek wypłaty odszkodowania.

Tak samo rzecz się ma z rocznym przebiegiem jaki będziemy pokonywać -jeśli zgłosimy że rocznie będzie to 5000 mil a okaże się że tak naprawdę już w połowie roku przekroczymy te sumę bez poinformowania ubezpieczalni -firm ma prawo odmowy ponoszenia jakichkoliwek kosztów związanych z odszkodowaniem.

Tak więc czasem chcąc zaoszczędzić możemy dużo stracić.
Proszę więc pamietać że firma ubezpieczeniowa musi być niezwłocznie poinformowana o jakichkoliwek zmianach.

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement