Thursday, December 13, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.

Zmiana prawa jazdy na UK by anp

Aby zminić prawo jazdy na UK musisz odpowidzieć na poniższe pytania na stronie DVLA:
1. Czy jesteś mieszkańcem Wielkiej Brytanii?
2. Jaki rodzaj prawa jazdy posiadasz?
3. Gdzie zdałeś test?


Current Articles | Categories | Search | Syndication

09 February 2017
Jak tanie ubezpieczenie może okazać się kosztownym wydatkiem
By anp @ 10:50 :: 842 Views :: :: Ubezpieczenie
 

12.04.2016.

Wiele osób kupuje polise ubezpieczeniową auta za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Może się wtedy okazać że zakupiona polisa jest jednak nieadekwatna do naszych potrzeb. Mianowicie wiele osób korzysta z pojazdu jako transportu do miejsca pracy lub używa do biznesu i tu się może okazać że ta zakupiona przez nas nie pokrywa takiej opcji i jest tylko jako do jazdy na ''dla przyjemności'' - SDP - social, domestic and pleasure purposes.

W momencie gdy policja zatrzyma kierowce i się okaże że ubezpieczenie jest nieodpowiednie można otrzymać do 6 punktów karnych i do £5,000 kary lub/i w razie kolizji drogowej lub innego roszczenia od ubezpieczalni uzyskania odmowy wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela .

Wiele osób błędnie uważa że każda polisa pokrywa jazdę innymi autami-zawsze trzeba sprawdzić w swojej firmie czy faktycznie nasza polisa ma taką opcje-jest to zapisane na certyfikacie.

W 2015 zostało zatrzymanych przez policje ponad 118 tysięcy aut w UK z czego 60% w wyniku nie poinformowania ubezpieczyciela o zmianie pracodawcy/zawodu/adresu itd. Większość ludzi nie robi tego poniewaz chcą zaoszczędzić koszta związane z ta zmianą która waha sie w granicach od £22 do £50.

Do nas jako własciecieli polisy należy obowiazek informowania o każdej rzeczy która się zmienia i jest związana z polisa .

Jeśli na przykład otrzymamy punkty karne np.za przekroczenie predkości/rozmowe przez telefon itp.to musimy niezwłocznie poinformować naszą firme o tym fakcie inaczej firma może odmówić jakiejkolwiek wypłaty odszkodowania.

Tak samo rzecz się ma z rocznym przebiegiem jaki będziemy pokonywać -jeśli zgłosimy że rocznie będzie to 5000 mil a okaże się że tak naprawdę już w połowie roku przekroczymy te sumę bez poinformowania ubezpieczalni -firm ma prawo odmowy ponoszenia jakichkoliwek kosztów związanych z odszkodowaniem.

Tak więc czasem chcąc zaoszczędzić możemy dużo stracić.
Proszę więc pamietać że firma ubezpieczeniowa musi być niezwłocznie poinformowana o jakichkoliwek zmianach.

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement