Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

07 February 2017
Ubezpieczenie samochodowe - Co powinna zawierać polisa ubezpieczeniowa?
By anp @ 19:14 :: 446 Views :: :: Ubezpieczenie
 

17.03.2016.

Poniżej przedstawimy parę wskazówek, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia na auto.

Kupując ubezpieczenie nie koniecznie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie niską ceną.

Dobra polisa musi zawierać:

Wymianę lub naprawę szyby (Windscreen cover) Należy pamiętać, że szyby boczne i na dachu nie mogą być uwzględnione. Jeśli korzystasz z naprawy, poprzez nie zatwierdzonego serwisu, ubezpieczalnia może nie wypłacić kwoty lub ograniczyć kwotę wypłacaną na ten cel.

Ubezpieczenie rzeczy osobistych( Personal belongings) - Obejmuję utratę lub uszkodzenie rzeczy osobistych po wypadku, w czasie pożaru lub kradzieży, które były w samochodzie np. płyty Cd, torby, zakupy itd.

Wkład własny za roszczenie wynosi około £200 lub więcej.

Zazwyczaj ubezpieczenie nie obejmuję karty kredytowe, debetowe, znaczki, bilety itd.

Kradzież przedmiotów przewożonych w otwartym aucie lub nie zabezpieczonym nie będą brane pod uwagę chyba, że znajdowały się w bagażniku.

Utrata lub kradzież kluczyków (Loss or theft of keys) - Jeśli klucze do samochodu, alarmu, immobiliseru, zapłonu, blokady kierownicy lub drzwi garażowych zostaną skradzione lub zgubione, ubezpieczyciel wypłaci za wymianę kluczyków i zamków.

Wkład własny za roszczenie wynosi około £300 lub więcej. Należy wziąć pod uwagę, że jeśli kluczyki były zabrane przez osobę lub przez członka rodziny mieszkającego w domu, bez Twojej zgody wówczas ubezpieczalnia nie poniesie kosztów naprawy.

Ochrona zniżek (Protected no claims discount) - Opcja na wypadek utraty zniżek podczas zgłoszenia roszczenia. Gwarantuję ochronę naszych zniżek, jeśli jesteśmy sprawcą wypadku lub jeśli ubezpieczalnia wypłaca odszkodowanie.

Dodanie tej opcji do naszej polisy w standardzie, pozawala nam do dwóch roszczeń w okresie trzech lat. Istnieją ograniczenia co do liczby roszczeń. Należy sprawdzić jakie są wymagania konkretnej ubezpieczalni.

Holowanie auta (Car rescue cover) - Jeśli dojdzie do wypadku i samochód jest unieruchomiony wówczas firma ubezpieczeniowa pokryje koszty usunięcia pojazdu z miejsca wypadku do najbliższego serwisu.

Auto zastępcze (Courtesy car) - Jeśli twój samochód został uszkodzony podczas jakiegoś wypadku i musi być naprawiony, wówczas ubezpieczalnia zapewnia auto zastępcze. Opcja ta może posiadać ograniczenia co do dni np.14-28 dni. Możemy otrzymać auto zastępcze jeśli nasze auto jest obecnie w naprawie.
Gwarantowana naprawa (Repairs guaranteed) – Ubezpieczyciel gwarantuję naprawę jakichkolwiek prac naprawczych, potwierdzonych przez zatwierdzony serwis.
Gwarancja 12 miesięcy. Koszty nie zostaną pokryte jeśli naprawa była wykonana przez serwis nie zatwierdzony przez ubezpieczalnie.

Co powinna dodatkowo dobra polisa zawierać:

Nowy zastępczy samochód (New car replacement) - Jeśli samochód zostanie skradziony lub uszkodzony, w następstwie wypadku, pożaru lub kradzieży (a koszt naprawy przekracza wartość ceny detalicznej), ubezpieczyciel może ubiegać się o auto zastępcze (tej samej marki i parametrach).

Pomoc drogowa (Breakdown cover) - Można dodać dodatkowo do polisy lub może być w standardzie. Należy upewnić się czy nie posiadamy tej opcji już dokupionej osobno. Koszt części zamiennych nie jest objęty.

Infolinia 24h (24 hour helpline) - Opcja korzystna w razie nagłego wypadku.
Można uzyskać wszelkie informację w razie jakichkolwiek pytań lub uzyskać pomoc.

Wydatki zakwaterowania (Hotel expenses) - Po wypadku, w którym nie możesz kontynuować swojej podróż i wrócić do domu, firma ubezpieczeniowa zapłaci za koszt hotelu dla Ciebie i Twoich pasażerów. Limit wynosi od 250 £ lub więcej od osoby.

Co może, a nie musi koniecznie zawierać polisa ubezpieczeniowa:

Koszty prawne (Legal expenses) - Pomoc prawna przy załatwieniu procedur po wypadku, w celu uzyskania strat, odszkodowanie chorobowe, wypożyczenie samochodu itd.

Należy pamiętać, że sporo lokalnych biur również proponuję podobną pomoc.

Ubezpieczenie za granicą (Foreign use) - Zapewnia ten sam poziom pokrycia, również za granicą. Może być ujęty w standardzie lub może być dodany odpłatnie. Kraje nie wyszczególnione w polisie nie będą objęte. Oddzielny pakiet może być dodany po skontaktowaniu się z ubezpieczalnią.

Ulepszone auto zastępcze (Enhanced courtesy car) – W wyniku wypadku, zazwyczaj ubezpieczyciel zapewnia małe auto zastępcze. Pakiet ten daję możliwość ubiegania się o większe auto zastępcze lub pojazdu o podobnych parametrach do naszego auta.

Wymiana fotelika dla dziecka (Child car seat)

W wyniku wypadku, kradzieży lub pożaru ubezpieczyciel zapewnia zastępczy fotelik samochodowy.

Niektóre polisy zapewniają zastąpienie, jeśli są widoczne jakiekolwiek uszkodzenia.


Źródło:
https://www.moneyadviceservice.org.uk/en/articles/a-good-car-insurance-policy

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement