Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

07 March 2016
Odnowienie Tax Credit - Zasiłek Finansowy
By anp @ 14:22 :: 3342 Views :: :: Finanse
 

Jeśli jesteś rodzicem lub posiadasz zbyt niskie dochody, jesteś uprawniony do otrzymania Tax Credit (Zasiłek Finansowy), który może wynieś do £1,000 rocznie. HMRC podaję, że wysłał w tym roku około 400,000 formularzy do wnioskodawców. A w sumie około 6 milionów ma zostać wysłana pomiędzy kwietniem i czerwcem.

Niestety wielu wnioskodawców jest rozgoryczonych długim czasem oczekiwania, dzwoniąc na infolinię.

Poniżej przedstawiamy wskazówki, co należy zrobić w przypadku ubiegania się, odnowienia lub odmówienia Tax Credits.

Kiedy najlepiej dzwonić na infolinię?

Linia telefoniczna czynna jest od 8:00 do 20:00 od Poniedziałku do Piątku, od 8:00 do 16:00 w Soboty.

HMRC potwierdza, że najlepiej dzwonić w następujących godzinach i dniach:
08:30 do 10:30 w dniach od Wtorku do Czwartku.
14:00 do 16:00 w dniach od Wtorku do Czwartku.

HMRC dodaję, że wnioskodawcy mogą odnowić, dokonać zmian i ubiegać się o wniosek poprzez Internet wchodząc na stronę: https://www.gov.uk/search?q=tax+credit

Jeśli mamy ogólne pytania, można też kierować je na stronie: https://twitter.com/hmrccustomers


Co to jest Tax Credit?

Najprościej ujmując, są to ulgi podatkowe wypłacane przez państwo dokładnie przez Urząd Skarbowy na konto wnioskodawcy. Są one wypłacane osobą posiadające niskie dochody lub mające dzieci. Mogą ubiegać się o nie osoby w wieku powyżej 16 roku życia zamieszkujące w Wielkiej Brytanii.

Istnieją dwa rodzaje ulg podatkowych. Możesz kwalifikować się do jednego, albo do obu:

- Child Tax Credit - Dodatek na dziecko. Mogą ubiegać się rodzice lub osoby opiekujące się dzieckiem, które nie ukończyło 16 lub 20 roku życia, jeśli kontynuuję ono edukację w trybie dziennym.

- Working Tax Credit - Dodatek do przychodów dla osób pracujących. Przeznaczony dla osób o niskich dochodach. Można ubiegać się o jego przyznanie bez względu na wartość posiadanych nieruchomości, wysokość oszczędności, oraz niezależnie czy posiadasz dzieci,czy nie.


Jak ubiegać się o Tax Credit?

Jeśli wcześniej nie ubiegałeś się o tax credit i sądzisz, że się kwalifikujesz, możesz ubiegać się poprzez złożenie formularza, poniżej podajemy odnośnik: https://www.gov.uk/claim-tax-credits/what-counts-as-income
można też telefonicznie dzwoniąc pod numer: 0345 300 3900.
Formularz zostanie wysłany pod właściwy adres w okresie dwóch tygodni.


Już dostaję Tax Credit jak przedłużyć wniosek?

To co trzeba zrobić, zależy od tego, co zostało wysłane przez urząd i jakie informację są od nas wymagane. Zazwyczaj list przychodzi od kwietnia do czerwca właściwego roku. Ostateczny termin odnowienia naszego Tax Credit upływa z dniem 31 lipca danego roku o ile w dokumentach nie jest podany inny termin do którego powinniśmy się dostosować.

Czy otrzymałeś swój formularz w białej kopercie?
Należy sprawdzić, czy dane się zgadzają.
Jeśli się zgadzają, należy przedłużyć formularz on line przez stronkę:
https://www.gov.uk/renewtaxcredits
lub dzwoniąc pod numer 0345 300 3900, również można wysłać pocztą podpisany formularz.

Jeśli informacja się nie zgadza lub są jakieś zmiany należy zadzwonić pod numer 0345 300 3900 lub zgłosić to https://www.gov.uk/renewtaxcredits, lub odsyłać podpisany formularz pocztą.


Czy otrzymałeś swój formularz w brązowej kopercie?

Jeśli tak należy upewnić się,czy informacja podana jest prawidłowa. Jeśli informacja się zgadza, wówczas formularz zostanie automatycznie odnowiony.

Jeśli informacja jest nieprawidłowa, należy zadzwonić pod numer 0345 300 3900 lub zgłosić to https://www.gov.uk/renewtaxcredits
Dzwoniąc należy przygotować NI numer, dokumenty Tax Credit, wszelkie dane do zmian i informację o dochodach (ogółem z dochodami partnera) z ostatniego roku.

Jeśli będą jakiekolwiek zmiany należy niezwłocznie poinformować HMRC.

Jeśli nie poinformujemy o zmianach ryzykujemy, że będziemy obciążeni i będzie trzeba oddać wszelkie nadpłacone kwoty.

Zmiany mogą być takie jak: przeprowadzka, zmiany godzin pracy, zmiany w dochodach, ilości dzieci, koszt opieki nad dziećmi.

Jeśli mamy wątpliwości zawsze warto się skontaktować. Na koniec należy zapisać dane osoby z którą rozmawiamy, kiedy przeprowadziliśmy rozmowę i jaką kwestię poruszaliśmy.


Źródło: http://www.moneysavingexpert.com/news/protect/2015/04/how-to-beat-tax-credit-renewal-phone-queues

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement