Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

05 January 2016
Tanie ubezpieczenia dla młodych kierowców
By anp @ 12:59 :: 1726 Views :: :: Ubezpieczenie
 

Ubezpieczenia dla młodych kierowców są dość drogie, co należy zrobić, żeby zmniejszyć koszt ubezpieczenia i znaleźć tańsze ubezpieczenie.

Najnowsze sondaże wskazują, że średnia składka za ubezpieczenie dla młodych kierowców w wieku od 17 do 18 lat kształtują się na poziomie do £ 2,200, podczas gdy ubezpieczenie dla młodych kobiet w tym samym wieku wynoszą średnio £ 2,000.

Dlaczego ubezpieczenia dla młodocianych są tak drogie?

Wytyczną stanowi ryzyko jakie ubezpieczyciel bierze pod uwagę ubezpieczając taką osobę. Statystyki wykazują, że młodsi kierowcy są znacznie częściej narażeni na spowodowanie wypadku niż kierowcy w wieku powyżej 25 lat.

Statystyki wykonane przez AA pokazują, że jeden na ośmiu kierowców w Uk odpowiedzialnych za wypadek znajduję się w grupie wiekowej 25 lat lub poniżej.

Również istnieje duże prawdopodobieństwo, że młodsi kierowcy nie mają żadnej historii i tym samym nie posiadają, żadnych zniżek.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców?

Istnieje wiele sposobów, żeby obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu dla młodych kierowców.

Znajdź najtańszy samochód do ubezpieczenia. Najlepiej te, które znajdują się w najniższych grupach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczalnie segregują auta w poszczególnych grupach ubezpieczeniowych od 1 do 50. Zazwyczaj jeśli auto jest w grupie 1, będzie miało tańsze ubezpieczenie niż auto z grupy 50.

Samochody są oceniane na podstawie następujących czynników:
- Jak szybko samochód przyspiesza, jego prędkość maksymalna.
- Wartość nowego samochodu, bezpieczeństwo wyposażenia .
- Ile kosztują poszczególne części, jak długo może trwać naprawa, jeśli dojdzie do uszkodzenia.

Zdobądź dodatkowe kwalifikację

Niektóre ubezpieczalnie oferują zniżki dla młodych kierowców, którzy biorą udział w programie Pass Plus. Jest to dodatkowy kurs dla kierowców.

Sens polega na tym, że im bardziej kierowca czuję się pewny, tym mniej prawdopodobnie jest by spowodował wypadek. Kurs trwa około 6 godzin i znacznie może obniżyć koszt ubezpieczenia.

Zwiększ swój wkład własny

Kolejny czynnik, który może znacznie obniżyć koszt ubezpieczenia zwłaszcza dla młodych kierowców. Czasami jednak warto się nad tym zastanowić w przypadku kiedy musimy złożyć roszczenie. Wtedy musimy pokryć wkład własny z własnej kieszeni.

Nie przepłacaj za dodatkowe opcje

Często wybierając ubezpieczenie, mamy dodatkowe opcje, które już znajdują się w pakiecie.

Co za tym idzie podwyższają nam koszt ubezpieczenia, a nie zawsze się przydają.

Tak naprawdę można wykupić zwykłe OC, które pokrywa koszty szkód i urazów wyrządzone innym osobą i pozwala nam na poruszanie się autem na drogach w Uk. Jedynie nie pokrywa kosztów naprawy naszego auta lub jeśli zostanie skradzione lub spalone.

Warto zastanowić się, jaki poziom ubezpieczenia nam odpowiada i porównać oferty firm. Czasami może zdarzyć się ,ze pakiet pełny ( tzw. Comprehensive) w firmach oferuję nam lepsze ceny niż pakiet podstawowy.

Dodaj doświadczonego kierowcę jako drugą osobę na polisie

Dodanie dodatkowego kierowcy do polisy znacznie może obniżyć koszt ubezpieczenia. Nie dotyczy to jednak wszystkich ubezpieczalni.

W ten sposób ubezpieczyciel jest pewny, że nie tylko młody kierowca będzie poruszał się autem, co też zmniejsza szansę na spowodowanie wypadku.

Pamiętaj jednak, że właścicielem auta musi być właściciel polisy. W przeciwnym przypadku łamiesz prawo, co w razie roszczenia prowadzi do unieważnienia ubezpieczenia.

Nie płać za ubezpieczenie miesięcznie

To może być niemożliwe dla wielu kierowców, zapłacić za ubezpieczenie na raz, ale jeśli jest to możliwe weź to pod uwagę. Czasami oprocentowanie jest bardzo wysokie i płacąc w ratach miesięcznych sporo nadpłacasz.

Telematics / Black box insurance

Jeśli nie zamierzasz korzystać z samochodu zbyt często, można zastanowić się nad ubezpieczeniem ze skrzynką. W zależności od ubezpieczalni potrafi obniżyć koszt ubezpieczenia w wysokości nawet do 30% od ceny wyjściowej. Ma ona na celu kontrolowania pokonanych mil. Urządzenie to jest wysyłane do nas pocztą, albo też mamy umówione spotkanie z osobą, która nam skrzynkę instaluję.

Technologia ta ma na celu, pokazania jak bezpiecznym kierowcą jesteśmy.

Bardzo często dostajemy wykres z jaką prędkością się poruszaliśmy i ile mil pokonywaliśmy.

Czasami jeśli jeździmy więcej niż zadeklarowaliśmy od początku, musimy liczyć się z pewnymi dodatkowymi opłatami.

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement