Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

05 January 2016
Tanie ubezpieczenia dla młodych kierowców
By anp @ 12:59 :: 661 Views :: :: Ubezpieczenie
 

Ubezpieczenia dla młodych kierowców są dość drogie, co należy zrobić, żeby zmniejszyć koszt ubezpieczenia i znaleźć tańsze ubezpieczenie.

Najnowsze sondaże wskazują, że średnia składka za ubezpieczenie dla młodych kierowców w wieku od 17 do 18 lat kształtują się na poziomie do £ 2,200, podczas gdy ubezpieczenie dla młodych kobiet w tym samym wieku wynoszą średnio £ 2,000.

Dlaczego ubezpieczenia dla młodocianych są tak drogie?

Wytyczną stanowi ryzyko jakie ubezpieczyciel bierze pod uwagę ubezpieczając taką osobę. Statystyki wykazują, że młodsi kierowcy są znacznie częściej narażeni na spowodowanie wypadku niż kierowcy w wieku powyżej 25 lat.

Statystyki wykonane przez AA pokazują, że jeden na ośmiu kierowców w Uk odpowiedzialnych za wypadek znajduję się w grupie wiekowej 25 lat lub poniżej.

Również istnieje duże prawdopodobieństwo, że młodsi kierowcy nie mają żadnej historii i tym samym nie posiadają, żadnych zniżek.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców?

Istnieje wiele sposobów, żeby obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu dla młodych kierowców.

Znajdź najtańszy samochód do ubezpieczenia. Najlepiej te, które znajdują się w najniższych grupach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczalnie segregują auta w poszczególnych grupach ubezpieczeniowych od 1 do 50. Zazwyczaj jeśli auto jest w grupie 1, będzie miało tańsze ubezpieczenie niż auto z grupy 50.

Samochody są oceniane na podstawie następujących czynników:
- Jak szybko samochód przyspiesza, jego prędkość maksymalna.
- Wartość nowego samochodu, bezpieczeństwo wyposażenia .
- Ile kosztują poszczególne części, jak długo może trwać naprawa, jeśli dojdzie do uszkodzenia.

Zdobądź dodatkowe kwalifikację

Niektóre ubezpieczalnie oferują zniżki dla młodych kierowców, którzy biorą udział w programie Pass Plus. Jest to dodatkowy kurs dla kierowców.

Sens polega na tym, że im bardziej kierowca czuję się pewny, tym mniej prawdopodobnie jest by spowodował wypadek. Kurs trwa około 6 godzin i znacznie może obniżyć koszt ubezpieczenia.

Zwiększ swój wkład własny

Kolejny czynnik, który może znacznie obniżyć koszt ubezpieczenia zwłaszcza dla młodych kierowców. Czasami jednak warto się nad tym zastanowić w przypadku kiedy musimy złożyć roszczenie. Wtedy musimy pokryć wkład własny z własnej kieszeni.

Nie przepłacaj za dodatkowe opcje

Często wybierając ubezpieczenie, mamy dodatkowe opcje, które już znajdują się w pakiecie.

Co za tym idzie podwyższają nam koszt ubezpieczenia, a nie zawsze się przydają.

Tak naprawdę można wykupić zwykłe OC, które pokrywa koszty szkód i urazów wyrządzone innym osobą i pozwala nam na poruszanie się autem na drogach w Uk. Jedynie nie pokrywa kosztów naprawy naszego auta lub jeśli zostanie skradzione lub spalone.

Warto zastanowić się, jaki poziom ubezpieczenia nam odpowiada i porównać oferty firm. Czasami może zdarzyć się ,ze pakiet pełny ( tzw. Comprehensive) w firmach oferuję nam lepsze ceny niż pakiet podstawowy.

Dodaj doświadczonego kierowcę jako drugą osobę na polisie

Dodanie dodatkowego kierowcy do polisy znacznie może obniżyć koszt ubezpieczenia. Nie dotyczy to jednak wszystkich ubezpieczalni.

W ten sposób ubezpieczyciel jest pewny, że nie tylko młody kierowca będzie poruszał się autem, co też zmniejsza szansę na spowodowanie wypadku.

Pamiętaj jednak, że właścicielem auta musi być właściciel polisy. W przeciwnym przypadku łamiesz prawo, co w razie roszczenia prowadzi do unieważnienia ubezpieczenia.

Nie płać za ubezpieczenie miesięcznie

To może być niemożliwe dla wielu kierowców, zapłacić za ubezpieczenie na raz, ale jeśli jest to możliwe weź to pod uwagę. Czasami oprocentowanie jest bardzo wysokie i płacąc w ratach miesięcznych sporo nadpłacasz.

Telematics / Black box insurance

Jeśli nie zamierzasz korzystać z samochodu zbyt często, można zastanowić się nad ubezpieczeniem ze skrzynką. W zależności od ubezpieczalni potrafi obniżyć koszt ubezpieczenia w wysokości nawet do 30% od ceny wyjściowej. Ma ona na celu kontrolowania pokonanych mil. Urządzenie to jest wysyłane do nas pocztą, albo też mamy umówione spotkanie z osobą, która nam skrzynkę instaluję.

Technologia ta ma na celu, pokazania jak bezpiecznym kierowcą jesteśmy.

Bardzo często dostajemy wykres z jaką prędkością się poruszaliśmy i ile mil pokonywaliśmy.

Czasami jeśli jeździmy więcej niż zadeklarowaliśmy od początku, musimy liczyć się z pewnymi dodatkowymi opłatami.

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement