Saturday, March 23, 2019
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Latest Articles In Polish Minimize
Sytuacja po brexicie dla właścicieli polis by anp

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Wiele będzie zależało od tego jak będą przebiegać negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków wyjścia i jak długo będą trwały. Jeżeli uda nam się osiągnąć porozumienie z Unią Europejską i przejdziemy w okres przejściowy 29 marca, dotychczasowe ustalenia dotyczące ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaną w mocy do końca okresu przejściowego,w tym czasie oczekiwalibyśmy wypracowania nowych porozumień, które pomogą utrzymać istniejące ustalenia w sektorze ubezpieczeniowym.

Jak uzyskać informacje od MIB odnośnie historii roszczeń by anp

MIB - Motor Insurer's Bureau jest to Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest administratorem danych ds. likwidacji szkód i roszczeń (CUE), centralnej bazy danych o wypadkach związanych z motoryzacją, domem, obrażeniami ciała i chorobami przemysłowymi zgłaszanych zakładom ubezpieczeń, które mogły, ale nie musiały spowodować roszczenia.

Zmiany w polityce firmy ubezpieczeniowej Direct Line by anp

Żeby sprostać wymaganiom swoich klientów, firma Direct Line od dnia 18/04/2018 wprowadza ważne korzystne zmiany w swojej polityce ubezpieczeniowej. A mianowicie za zgłoszenia roszczenia z powodu uszkodzenia auta, nie tracimy zniżek.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

08 January 2014
Spraw, aby każdy pracodawca w Europie mógł bez trudu zorientować się, jakie posiadasz umiejętności i kwalifikacje
By anp @ 12:30 :: 2405 Views :: :: Praca
 

Prawdopodobnie wiesz o Europass CV, dzięki któremu możesz stworzyć CV, które będzie zrozumiałe i łatwe do odczytania dla każdego pracodawcy w całej Europie. Czy wiesz jednak, że możesz również stworzyć europejski paszport umiejętności? Taki paszport składa się z nie więcej niż czterech dokumentów, co oznacza, że wszystkie Twoje umiejętności i kwalifikacje również będą łatwe do zrozumienia dla potencjalnego europejskiego pracodawcy.

Europejski paszport umiejętności składa się z nie więcej niż czterech dokumentów – należy w nim jednak oczywiście umieścić tylko to, co będzie przydatne w danej poszukiwanej pracy!


Paszport językowy
jest dokumentem sporządzanym samodzielnie, natomiast dokument Europass – Mobilność, Suplement Europass do dyplomu i Suplement Europass do świadectwa wydaje organizacja lub instytucja poświadczająca kwalifikacje, jako objaśnienie zdobytego wykształcenia, odbytych szkoleń i uzyskanego doświadczenia. Należy pamiętać, że system kształcenia i szkoleń w państwie pracodawcy z innego europejskiego państwa może być zupełnie inny!

  • Europejski paszport językowy – Jest to dokument szczególnie przydatny dla pracodawców prowadzących rekrutację kandydatów z innych europejskich państw.Dzięki niemu pracodawcy w przejrzysty sposób dowiadują się, jakimi językami posługuje się kandydat, na jakim poziomie oraz, czy posiada doświadczenie za granicą lub certyfikaty poświadczające znajomość danego języka. Tak jak w przypadku Europass CV, dokument można bez problemu sporządzić online, pobrać lub przesłać bezpośrednio na swój adres e-mail.
  • Dokument Europass – Mobilność – dokument ten stanowi zapis wiedzy i umiejętności zdobytych w ramach doświadczenia zyskanego w innym europejskim państwie, wypełniany przez dwie zaangażowane organizacje partnerskie – organizację w państwie wysyłającym i organizację w państwie przyjmującym. A może odbyłeś(aś) praktyki zawodowe w przedsiębiorstwie, uczestniczyłeś(aś) w programie Erasmus i spędziłeś(aś) semestr za granicą w ramach swojego programu studiów lub pracowałeś(aś) latem jako wolontariusz? Wystarczy zwrócić się do organizacji, która wysłała Cię za granicę, o skontaktowanie się z jej Krajowym Centrum Europass.
  • Suplement do dyplomu – Suplement Europass do dyplomu wydaje instytucja szkolnictwa wyższego, która przyznała dyplom lub stopień. Dokument ten może mieć znaczenie dla pracodawców, ponieważ zawiera informacje na temat tego, czego się uczyłeś(aś), aby uzyskać swój stopień lub dyplom. Należy jednak pamiętać, że suplement do dyplomu nie zastępuje samego świadectwa (a zatem należy przesłać oba dokumenty) ani nie gwarantuje jego uznania.*
  • Suplement do świadectwa – Suplement do świadectwa ma podobny charakter co suplement do dyplomu, ale dotyczy świadectwa odbycia szkoleń zawodowych. Dokument ten również może być szczególnie przydatny ze względu na potencjalne różnice między kursem odbytym w jednym państwie a typowym kursem na dane stanowisko w innym europejskim państwie. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać własny suplement do świadectwa, odwiedź strony internetowe Europass!

Europejski paszport umiejętności – aby stworzyć własny europejski paszport umiejętności możesz w łatwy sposób przesłaćpowyższe cztery dokumenty, a także wszelkie dodatkowe świadectwa lub wyciągi z indeksu, które chcesz uwzględnić. Jest to elektroniczne portfolio, dzięki któremu pracodawca zyskuje całościowy obraz Twoich umiejętności i kwalifikacji. Ponadto w takim portfolio wszystkie dokumenty znajdują się w jednym pliku posiadającym stronę zawartości, dzięki czemu łatwo jest go przeglądać i nim zarządzać.

Przypomnienie o Europass CV!

Europass CV posiada prosty i wyraźny układ, rozpoznawalny i zrozumiały w całej Europie. Bez problemu można wybrać pola, które mają zostać uwzględnione oraz zaznaczyć, czy ma zostać dodane zdjęcie. Ponadto dokument został dobrze rozplanowany i łatwo przeprowadzić jego aktualizację na późniejszym etapie. Istnieje możliwość wypełniania dokumentu on-line lub pobrania go jako dokument w formacie PDF, dokument programu Word, dokument otwarty lub XML lub wysłania go bezpośrednio na swój adres e-mail.

*W celu uzyskania urzędowej oceny posiadanych kwalifikacji należy skontaktować się z
centrum NARIC dla państwa docelowego.


Dowiedz się więcej:


Czy wiesz, że..?
Liczba Europass CV i paszportów językowych, które od czasu ich wprowadzenia w 2005 r. powstały on-line, wynosi ponad 27 milionów!

Istnieje ogólnoeuropejska sieć
Krajowe Centra Europass. Centra stanowią pierwszy punkt kontaktowy dla osób pragnących uzyskać więcej informacji na temat Europass.

Zapraszamy na
strony internetowe Europass.

Zachęcamy do obejrzenia filmu na
YouTube o Europass

Pobierz instrukcję przedstawiającą prawidłowe
wypełnienie Europass CV, zawierającą przydatne wskazówki i rady!

Dowiedz się więcej o
Europejskim paszporcie umiejętności


ec.europa.eu

Rating* Terms and Conditions: Only confirmed sales from the following products will be accepted: breakdown, car, home, landlord, life, public liability, pet and van insurance. We will verify all sales and your name will only be entered should the insurance remain in place for at least 3 months. All sales will be checked against the advertiser databases and only those confirmed will enter the draw. We reserve the right to decline entry for sales that have been cancelled.
Copyright (c) 2019 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement