Friday, January 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

16 July 2013
UE zapowiada nowe przepisy dotyczące wyjazdów zorganizowanych - lato 2013
By anp @ 10:05 :: 1281 Views :: :: Turysryka
 

Zgodnie z nowymi przepisami Europejczykom, którzy spędzają wakacje na wyjazdach zorganizowanych, będzie przysługiwać więcej praw. Ochroną zostaną też objęte osoby dostosowujące program wyjazdu do swoich potrzeb.

Minęła epoka, gdy każdy rezerwował swoje wczasy przy stoliku w biurze podróży po przestudiowaniu ton katalogów, aby wybrać idealny wyjazd.

Dzisiaj urlopowicze są bardziej aktywni – sami komponują swoje wakacje online, z takich elementów jak hotele i loty.

Nowe przepisy dotyczące wyjazdów zorganizowanych (English) uwzględniają te zmiany, dostosowując obecnie obowiązujące przepisy, przyjęte w 1990 r., do sytuacji w dobie internetu.

Pierwotne przepisy już były rewolucją w tym sektorze – zapewniały klientom operatorów turystycznych prawo do uzyskania wszystkich ważnych informacji przed podpisaniem umowy, umożliwiały im ubieganie się o zwrot pieniędzy w przypadku zmiany przebiegu wyjazdu oraz dawały możliwość przeniesienia rezerwacji na inną osobę.

Obarczały również organizatorów wczasów obowiązkiem zapewnienia alternatywnych usług, jeśli część umowy nie mogła zostać zrealizowana.

Nowe przepisy idą jeszcze dalej:

  • wprowadzają bardziej rygorystyczne kontrole dopłat do ceny wyjściowej i nakładają na operatorów obowiązek odliczania uzyskanych obniżek cen
  • określają wymóg jasnego przedstawiania informacji dotyczących odpowiedzialności
  • przyznają urlopowiczom prawo do ubiegania się o odszkodowanie za tak zwane straty niematerialne, w przypadku gdy wyjazd przebiegał niezgodnie z opisem
  • powołują do życia jeden punkt kontaktowy w razie pojawienia się kłopotów na dowolnym z etapów wyjazdu.


Ochroną będą objęte nie tylko osoby wykupujące gotowy wyjazd, ale również te, które samodzielnie komponują kilka różnych usług od tego samego operatora – podpisują jedną umowę, ale same wybierają poszczególne elementy wyjazdu.

Podczas gdy około 23 proc. urlopowiczów nadal wykupuje tradycyjne wczasy zorganizowane, aż 20 proc. dostosowuje przebieg wyjazdu do swoich potrzeb.

Wprawdzie ci, którzy planują swoje wakacje zupełnie niezależnie (54 proc. urlopowiczów), nie są objęci tymi nowymi przepisami, ale nadal przysługują im prawa pasażera i prawa ochrony konsumentów.


ec.europa.eu

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement