Wednesday, January 17, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)

Top Insurers of the Month

Top Van Insurer

Latest Articles In Polish Minimize
National Speed Awareness Course kiedy i w jakich okolicznościach można się o niego ubiegać by anp

Kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość zazwyczaj są karani grzywną pieniężną oraz odjęciem punktów karnych. Liczba odjętych punktów uzależniona jest od przekroczonej prędkości. Sposobem na uniknięcie kary jest odbycie kursu Speed Awareness Course, innowacyjnego programu stworzonego przez policję w Wielkiej Brytanii, mając na uwadze uświadamiać kierowców.

Jak zmienia się własnośc samochodu v Anglii by anp

Nasi rodacy często zadają pytanie: "Jak zmienić własnośc samochodu". Kupując albo sprzedając samochód v UK trzeba aby

Zaostrzenie przepisów w UK dla kierowców używających telefonów podczas jazdy by anp

Od 1 marca 2017 roku weszło nowe prawo o zakazie uzywania telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych podczas prowadzenia pojazdu.


Current Articles | Categories | Search | Syndication

10 December 2012
Jak za darmo ocieplić dom w UK?
By anp @ 11:52 :: 5318 Views :: :: Nieruchomosci
 

Problem zużycia energii w budynkach nadal jest traktowany przez nas w sposób bardzo powierzchowny. Tymczasem z danych Unii Europejskiej jasno wynika, że 40% europejskiej energii jest zużywane w budynkach, co więcej 78% energii zużywanej przez budynki może być ograniczone poprzez właściwe ich zaizolowanie...

Wpływ rosnących kosztów energii na nasze budżety można przedstawić następująco: Zgodnie ze strukturą wydatków miesięcznych, średnie gospodarstwo domowe na energię poświęca ok. 20% swojego budżetu, ale gdybyśmy zmniejszyli nasze wydatki na energię o 1% to moglibyśmy np. na naszą edukację poświęcić aż o 14% więcej. Zatem oszczędzając energię nie tylko dbamy o środowisko i nasze surowce naturalne ale także zostawiamy więcej złotówek w naszych portfelach, mogąc je poświęcić na inne cele.

Unia Europejska, aby dać sygnał jej mieszkańcom jak najefektywniej oszczędzać energię opracowała zasadę „Trias energetica”. Brzmi ona tak:
• Po pierwsze – ograniczmy maksymalnie straty ciepła
• Po drugie – stosujmy odnawialne źródła energii
• Po trzecie – używajmy efektywnie surowce, służące do produkcji energii

Stosowanie tej zasady pomoże krajom Unii Europejskiej dbać o zrównoważony rozwój, co jest jednym z naczelnych celów obecnych czasów.

Dlatego też powinniśmy bardzo zwracać uwagę na to, aby straty ciepła w naszym domu maksymalnie ograniczyć – dotyczy to oczywiście nie tylko zimy ale i lata, coraz powszechniejsze bowiem staje się stosowanie urządzeń klimatyzacyjnych, które przecież też zużywają energię.
W Anglii istnieje szereg rządowych inicjatyw, które mają na celu promowania ekologii. Osoby o niskich dochodach lub korzystających z zasiłków, mogą skorzystać ze starszych programów, tzw. Warm Front Scheme. Został on stworzony z myślą o starych domach, bez ocieplenia lub centralnego ogrzewania.

Pozwala na uzyskanie bezzwrotnej pomocy w wysokości do £ 3500 na docieplenie, uszczelnienie lub instalację nowego pieca CO. Informację znajdziecie na stronie www.gov.uk lub dzwoniąc pod numer 0800 316 2805. Znajdziecie również informację na temat innych rodzajów pomocy, takich jak Warm House Discout czy Cold Weather Payment.

Najnowszy program Green Deal, wchodzi w życie pod koniec stycznia 2013. W programie tym zaangażowani będą eksperci, firmy budowlane i dostawcy energii. Green Deal w uproszczeniu to pożyczka na ocieplenie domu, którą spłacamy z oszczędności uzyskanych na kosztach ogrzewania.

Aby skorzystać z Green Deal, należy skontaktować się z autoryzowanym specjalistą, tzw. Greek Deal Assessor, który wskaże nam najlepszy sposób modernizacji domu i sporządzi prognozę oszczędności. Następnie należy udać się do, tzw. Green Dael Provider, czyli firmy, która wyceni modernizację i jeżeli uznamy inwestycję za opłacalną, zostanie sporządzony dla nas kontrakt tzw. Green Deal Plan. Koszt modernizacji zostanie rozłożony na raty i doliczony do naszych rachunków za energię.

Comiesięczne oszczędności na ogrzewanie mają pokryć koszty rat, zatem nasze rachunki nie ulegną zwiększeniu, a po całkowitej spłacie GDP zaczniemy oszczędzać.

Oczywiście plan GDP będzie inny dla każdego gospodarstwa, sami będziemy musieli uznać czy program jest dla nas odpowiedni, niemniej jednak program wydaję się ciekawą alternatywą dla właścicieli domów.

Może również stanowić ciekawym rozwiązaniem, dla firm budowlanych, które będą w stanie uzyskać niezbędny certyfikat, by stać się Green Deal Installer. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.decc.gov.uk lub telefonicznie 0300 123 1234.

Na stronie znajdziemy również informację o innych dostępnych programach.


Źródło:
http://termodom.pl/inne/komfort_cieplny/wprowadzenie
www.decc.gov.uk
Polish Weekly Magazine Cooltura- 45(451)

Rating
Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement