sobota, maja 26, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)
Forum

Jaki samochód kupić?

Jeżeli planujesz zakup samochodu, istnieje możliwość że weźmiesz pod uwagę takie rzeczy jak przebieg, wymiary pojazdu, komfort prowadzenia, a nawet ten tak ważny odtwarzacz CD. Lecz czy sprawdziłaś/sprawdziłeś już koszty ubezpieczenia?

Szybki telefon do nas może pomóc Ci w ograniczeniu wyborów – i uniknąć szoku cenowego zaraz po powrocie do domu swoim nowym samochodem..

Powód: razem z Twoją historią jako kierowcy (tzw. driving record), kodem pocztowym i danymi demograficznymi kierowców w Twoim gospodarstwie domowym, marka oraz model pojazdu mogą mieć duży wpływ na Twoje rachunki ubezpieczeniowe. Z tych wszystkich zmiennych jedyna,  na którą możesz natychmiast wpłyną, to typ pojazdu zaparkowanego w Twoim garażu.

Wybór samego samochodu wpłynie w szczególności na to, ile wydasz na ubezpieczenie całkowite lub OC.

 

Dlaczego niektóre ubezpieczenia są droższe?

 

Koszty uszkodzeń powstałych w wynikach kolizji są jednym z głównych czynników różnicujących koszty ubezpieczenia między różnymi rodzajami samochodów. W niewielkim wymiarze, weź również pod uwagę fakt, jak bardzo pociągający jest Twój samochód dla złodziei. Pojazdy, które są na samym szczycie listy, jeśli chodzi o koszty ubezpieczeń zazwyczaj posiadają dużą ilość koni mechanicznych pod maską, bardzo wysoką wartość lub równie drogie do naprawy. Drogi wybór: " Samochody sportowe preferowane są przez młodych kierowców, którzy z kolei prowadzą w sposób ryzykowny, więc często je rozbijają."

Wiele drogich w ubezpieczeniu pojazdów ma taki sam problem, a mianowicie – ilość koni mechanicznych pod maską. Większa moc oznacza, że jest bardziej prawdopodobne, iż kierowca będzie jechał szybciej i będzie uczestniczył w większej ilości wypadków. Fakt ten podniesie koszty ubezpieczenia każdej osobie, która posiada podobny samochód.

 

Rozmiar ma znaczenie

 

Niektórzy myślą, że mniejszy, bardziej zwrotny samochód pozwoli uniknąć kłopotów i wypadków. Jest to mit, i jeżeli się przyjrzysz bliżej statystykom i roszczeniom ubezpieczeniowym, zauważysz, że małe, sportowe samochody mają tendencję do uczestniczenia w większej ilości wypadków, dodając do problemów ubezpieczeniowych tego typu samochodów także skłonność do szybszego prowadzenia.

Ze statystycznego punktu widzenia najbardziej bezpiecznymi modelami samochodów są pełnowymiarowe samochody rodzinne typu sedan.

Bardzo niewiele innych specjalnych okoliczności potrafi w taki sposób „wywindować” wysokość składek. Jeżeli ten samochód jest popularnym celem złodziei, Twoja firma ubezpieczeniowa może naliczyć Ci wyższe składki.

Jeżeli prowadzisz drogi samochód, najprawdopodobniej naprawa po kolizji będzie kosztować drożej. W rezultacie, rachunek z Twojej firmy ubezpieczeniowej pójdzie w górę, gdy dodasz go do polisy, twierdzi Rader. Co więcej, niektóre luksusowe lub najwyższej klasy samochody, mają aluminiowe panele, które są znacznie droższe do naprawy lub wymiany od paneli metalowych, mówi Rader

 

Istnieje jeszcze jeden czynnik, który należy wziąć pod uwagę, a mianowicie: jak wielkie szkody może wyrządzić Twój pojazd podczas stłuczki?

 

Jako że sportowe pojazdy  terenowe stają się coraz to bardziej popularne, temat ten firmy ubezpieczeniowe musiały zbadać i dokonać obliczeń. W rezultacie, jeżeli masz  terenówkę (tzw. SUV, czyli sport-utility vehicle), Twoje OC osoby trzecie (pokrywające szkody wyrządzone innemu pojazdowi), może być wyższe z powodu większych uszkodzeń, które samochód tego rozmiaru może spowodować podczas wypadku, twierdzi Rader. Sam samochód również może być drogi lub po prostu drogi w naprawie powypadkowej, co może podwyższyć koszty ubezpieczenia.

 

Wysokie składki ubezpieczeniowe powinny działać jak czerwona płachta i prowokować do postawienia paru pytań. Na przykład fakt, że samochód ma dużą moc i często uczestniczy w wypadkach, również może podnieść znacznie koszty składek ubezpieczeniowych, nawet jeżeli samochód sam w sobie jest względnie tani.

Więc jeżeli dojrzewasz do decyzji o kupnie twojemu nastoletniemu dziecku tego wymarzonego modelu i otrzymasz niebotycznie wysokie składki ubezpieczeniowe, możesz to potraktować jako podpowiedź, że nadszedł czas na poszukanie innej marki i modelu.

 

Czasami kierowca zmienia wszystko. Firmy ubezpieczeniowe zauważyły, że pojazdy najczęściej używane do transportu rodziny – takie jak miniwany, combi i rodzinne sedany – mają mniej wypadków niż potężne podrasowane samochody, które tak przemawiają do młodych kierowców płci męskiej.

Print  

Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement