What is protected No Claim Discount?
sobota, maja 26, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)
Forum

Czym jest zabezpieczone No Claim Discount?

Jego definicja różni się w zależności od różnych ubezpieczycieli, lecz oznacza to mniej-więcej to, że klienci mogą zabezpieczyć swoją zniżkę z powodu braku roszczeń przed dwiema bezpodstawnymi roszczeniami na dowolny pięcioletni okres czasu. Oznacza to, że jeżeli Twój samochód zostanie skradziony lub nie masz strony, wobec której możesz wnieść roszczenia, nie utracisz przy tym również swojej zniżki z powodu braku roszczeń. Żeby się zakwalifikować do tej opcji, klienci muszą posiadać co najmniej czteroletnią zniżkę z powodu braku roszczeń (NCD) i mieć więcej niż 21 lat.

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie samochodu przez rok lub dłużej i w przeciągu tego czasu nie będziesz żądał odszkodowania ani razu (jak również nikt nie będzie żądał odszkodowania od Ciebie), powinnaś/powinieneś spełniać wymagania, aby otrzymać „zniżkę z powodu braku roszczeń' (NCD) lub 'bonus z powodu braku roszczeń' (no claim bonus). Zazwyczaj jest to zmniejszenie składek o 30% w pierwszym roku, a z każdym kolejnym rokiem bonus jest powiększany, aż do osiągnięcia maksymalnej wartości 60 lub 65%.

Jeżeli zostanie wniesiony pozew o odszkodowanie, Twoja zniżka z powodu braku roszczeń zostanie zmniejszona lub oddalona. Jeżeli udało Ci się uzbierać wyższą stopę zniżki, zazwyczaj większość ubezpieczycieli raczej ją zmniejsza na okres dwóch lat niż wycofuje, a niektórzy oferują zabezpieczenie zniżki z powodu braku roszczeń  (protected no claim discount). Czasami wyjdzie taniej wychodzi zapłacenie z własnej kieszeni za mniejsze uszkodzenie niż ryzyko utraty bonusu.

Lecz co zrobić w sytuacji, gdy wypadek nie był z Twojej winy? Jeżeli Twoja zniżka z powodu braku roszczeń jest zabezpieczona lub gwarantowana, powinna ona zostać zachowana po incydencie, lecz jeżeli nie była zabezpieczona, zostanie cofnięta do czasu, gdy sprawa pozwu zostanie rozwiązana i zostanie w pełni odszkodowanie od osoby trzeciej, winnej wypadkowi. Twoja zniżka z powodu braku roszczeń nie powinna ucierpieć, jeżeli ubezpieczyciel jest w stanie uzyskać rekompensatę żądania ze strony osoby winnej.

Proszę pamiętać o powiadamianiu swojego agenta o wszystkich wypadkach lub stratach, nawet tych nieznacznych, i nawet wtedy, gdy nie wnosisz żadnych roszczeń. Zdarzały się przypadki, kiedy firmy ubezpieczające odmawiały wypłacenia odszkodowań, ponieważ kierowca nie ujawnił wcześniejszych wypadków.
Print  

Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement