trečiadienis, gruodžio 19, 2018
 
 Polski (Polska)  Lietuvių (Lietuva) Български (България)  English (United Kingdom) Română (România)
Forum


Transfer Money Abroad

Most of the immigrants in the UK send money back to their home country and sometimes receive money from abroad. The different methods used to transfer money can be somewhat confusing and here we will try to clarify some of the issues on the subject.
Depending on the amount you are transferring we use the services of a few different companies. For small sums we use Ria Financial, while for larger amounts the services of two London base companies: AxiaFX and Sterling Exchange.

The cost of transfer depends on the country the funds are sent to. For example to Poland it costs £5, while to Bulgaria it is 5%. Please give us a call and we will be able to provide you with up to date exchange rates and prices immediately.

 


How to send money abroad safely

Jeigu siunčiate pinigus ameniui ar organizacijai ir nesinaudojate kompanijos paslaugomis, banku geriau pasiskaitykite čia.

Čia rasite kokią informaciją Jums turi suteikti kompanija, kaip patikrinti, kad Jūsų pinigai būtų nusiūsti saugiai ir kokios Jūsų teisės, jeigu atsitiktų kas nors ne taip.

Pirmiausiai patikrinkite kompaniją

Visos kompanijos Jungtinėje Karalystėje, kurios užsiima pinigų persiuntimais, turi būti įgaliotos ar registruotos FCA kaip mokėjimų institucijos. Jeigu jos naudojasi agentų, brokerių paslaugomis, FCA turi turėti duomenis ir apie Juos. Didesnės kompanijos turi būti įgaliotos FCA, mažesnės - gali buti registruotos įgaliotų FCA kompanijų. Tai yra labai svarbu Jums.

“Įgaliotas” reiškia, kad FCA tikrina kompaniją ar jinai pilnai organizuota ir valdoma tinkamų žmonių, kurie nebuvo įsivėlę į finansinius nusikaltimus, turi pakankamai pinigų, ir sutartyse numato apsaugoti kliento pinigus, jeigu kompanija turėtų rimtų finansinių bėdų. Tai vadinama ‘’Apsauga‘’. Jeigu kompanija naudojasi agentų, brokerių paslaugomis - FCA turi tikrinti ir juos.

“Registruotas” reiškia, FCA tikrina tik žmogų, kuris valdo šitą verslą ar jis nėra susijęs su finansiniais nusikaltimais, ar jis Jungtinėje Karalystėje ir ar pasiruošęs apsaugoti savo klientų pinigus ir kaip jis tai padarys. FCA netikrina kompanijos brokerių ar agentų.

Ką reiškia “apsaugoti” Jūsų pinigus?

Įgaliotos kompanijos turi laikyti Jūsų pinigus atskirai nuo kompanijos pinigų. Jeigu kompanija turėtų finansinių sunkumų, Jūsų pinigai būtų saugūs ir išmokėti Jums tokiu atveju. Registruotos kompanijos neprivalo saugoti Jūsų pinigų, bet gali tai padaryti pasirinktinai.

Ką turėtumėte patikrinti?

Turit patikrinti ar kompanija registruota ar įgaliota? Jums reikia patikrinti FCA registro duomenis – https://register.fca.org.uk – ir ieškoti kompanijos ar agento, brokerio pagal registracijos numerį. Kurį turėtūt rasti Jų dokumentuose. Kitu atveju galit skambinti FCA numeriu 0207 066 1000.

Kas jei kompanija neregistruota FCA registre?

Jei kompanija neregistruota yra dvi priežastys. Kompanija dirba nelegaliai ir ja negalit pasitikėti arba ji įgaliota kitoje EU šalyje. Tai turėtų būti paaiškinta kompanijos dokumentuose. Kompanijų registro organizacija toje šalyje turi vykdyti panašius patikrinimus kaip ir FCA.

Skambinkite FCA 0800 111 6768 nemokamai. 0300 500 8082 iš JK arba, +44 207 066 1000 iš kitos šalies ir patikrinti, kurioje EU šalyje kompanija yra įgaliota.

Ar Jūsų pinigai saugūs?

Jeigu Kompanija yra įgaliota, tada ji turi garantuoti, kad Jūsų pinigai yra saugūs. Jeigu kompanija registruota, ji gali pasirinkti apsaugoti Jūsų pinigus arba ne. Skambinkite FCA numeriu 0207 066 1000 ir pasitikrinkite.

Po to kai padavėte pinigus išsiūsti, kompanija turi duoti Jums (parašytą) mokėjimo patvirtinimo numerį ir valiutos keitimo mokestį, ir kiek ilgai užtruks persiuntimas. Su niekuo nesidalinkite šia informacija išskyrus asmenį ar kompaniją, kuriai siunčiate pinigus. Nedori asmenys kartais gali bandyti perimti šią informaciją ir paimti, Jūsų siunčiamus pinigus prieš gavėją.

Ką reikia daryti, jei iškiltų problemos?

Jeigu turite nusiskundimų paslaugomis, pirmiausiai, reikėtų susisiekti su paslaugų tiekėju ir duoti jiems šansą išyaisyti situaciją. Jie turėtų įvertinti situaciją ir pranešti savo galutinį sprendimą per 8 savaites arba pateikti priežastį dėl kokių priežasčių jie negali priimti sprendimo. Tuo metu jie turi Jus informuoti kaip vyksta procesas. Jeigu nesate patenkintas Jų paslaugomis ar tai trunka per ilgai galite kreiptis į Financial Ombudsman Service.

Kompanija turi teikti nemokamas paslaugas arba Jūs galite skambinti 0300 123 9123, internetu www.financial-ombudsman.org.uk.


 

Copyright (c) 2018 UKSimple Terms Of Use Privacy Statement